| accountfortpu a întrebat:

Buna.
De luna trecuta imi vine menstruatia ciudat.
Luna trecuta mi-a venit cu 2-3 zile mai devreme iar luna asta cu o saptamana si ma tine tot cam cat este normal 6-7 zile, dar de data asta mi se pare ceva ciudat, este exagerat de abundent si cu 7 zile mai devreme.

1 răspuns:
| RequiemReRe a răspuns:

Nu cred ca este o problema pentru ca cel mai probabil sunt dereglarile hormonale sau ai avut un act sexual. Din cate stiu, doar daca apare la mai bine de 35 zile interval fata de data la care trebuia sa apara in mod regulat e ceva anormal. Si menstruatia abundenta care depaseste 8 zile este anormala.