| anonimgirl_6026 a întrebat:

de mult timp mi-am facut doua prietene si eram BFF dar.de la un timp nu mai suntem asa apropiate. Ele stau impreuna pe mine nu ma baga in seama ma barfesc pe la spate si orice asi vorbi cu una pe mess cealalta ii trimite inapoi. Eu ma simt foarte naspa si dupa ce am vazut cum ma barfesc am inceput sa plang(eu sunt foarte emotiva ) si deobiceii plang cand nu sunt tratata cum ar trebui. Ce spuneti voi sa fac? am nevoie de opini :* multumesc dau funditabig grin!

Răspuns Câştigător
| TotEuBaiiIsBack a răspuns:

Crede'ma ca stiu prin ce treci am patit exact la fel numai ca cele 2 BFF nu mai stateau cu mine si stateau cu alta fata.cu una din ele eram prietena de 8 ani si cealalta de 6 ani(eram prietena cu prima de la gradinita si a doua din clasa 1)eram in aceeasi clasa,ne ajutam la teste, la ascultari, iar cand am ajuns in clasa a 5-a, din clasa noastra veche eram doar noi 3 si ne'am imprietenit imediat cu 2 fete,deoarece restul clasei nu ne baga in seama,ceaa ce ne'a intarit si mai mult prietenia,insa noi fiind sociabile, in semestrul eram :Xprietene cu toata claasa, insa tot noi 3 eram nedespartite.era si o fata teodora care nu ne suporta, ne ura deoarece invatam mai bine ca ea toate 3.si acum,in clasa a sasea, a inceput teodora sa se dea pe langa cele 2, sa le iubeasca la nebunie! pe mine nu ma mai bagau in seama.mergeam la scoala impreuna. ajungeam acasa la prima colega:ce faci chestii de genul, apoi la a doua colega:ce faceti chestii de genul si apoi ne intalneam cu teodora si gata nu ma mai bagau in seama.ce m'a durut cel mai tare a fost ca atunci cand mergeam pe la prietena din clasa 1 radeam,ne simteam extraordinar impreuna,faceam proiectele impreuna(de exemplu am muncit amandoua la un proiect la engleza fffffooarrrttee mult)la scoala daca una din noi nu'si facea tema sau o uita acasa, ne imprumutam caietele toate 3, dar cand aparea teodora(pe care o cunoastem de 3shi erau mai prietene cu ea decat cu mine)ramaneam cu cele doua fete cu care m-am imprietenit in clasa a 5. si intr'o zi,in timp ce vorbeamm cu prietena de la gradinita, i'am zis absolut tot despre teo, ca ma simt nasol si etc.aceasta si'a cerut scuze iar acum situatia s-a imbunatatit! suntem BFF din nou! dar povestea este mult mai lunga si dureroasa.mi'ar placea sa mai discutam.te rog frumos sa'mi lasi id'ul tau de mess(think_pink_like_me)este id'ul meu.plz adauga'ma in lista ta kisskiss:X:X:Xsmug

8 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Dupa cate ai spus, intr-un fel mai multe incredere ai avea intr-un strain decat in ele doua. Cel mai bine daca esti fata cautati un prieten BAIAT, iti spun eu o sa ai incredere mai multa in el decat in fete.

| LiveYourLife a răspuns:

O prietena adevarata nu te barfestewinking

ar trebui sa-ti gasesti o singura prietenawinkingcareia sa-i spui orice vrea sufletelul tauwinking

in locul tau pe aceste 2 fete nu le-as mai baga in seama adica doar Salut si atathappy

si nu mai plange ca nu are niciun rost.ai sa vezi ca in viata dai peste lucruri mai cumplite decat asta
nu se merita sa plangi pentru nimeni

Bye!

| anca174 a răspuns:

Ar trebui sa nu mai voresti cu ele, sa iti faci alte prietene si sa uiti de ele. Nu poate fi numita "BFF" o persoana care te barfeste, intru-un prieten trebuie sa ai incredere si sa-ti demonstreze ca merita increderea ta nu sa spuna altor persoane ce vorbiti voi, cum e in cazut tau cu convorbirile de pe mess. Nu mai plange si nu rte mai stresa pentru ele ca nu merita, fa-ti alte prietene si distreaza-te cu ele, uita de fetele astea doua.

| DE3a94 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta, ea s-a imprietenit cu o alta fata iar pe mine m-a dat deoparte, au fost cele mai bune prietene mai bine de jumatate de an pana in vara cand am incepu sa ies cu ele i-am deschis ochii, i-am explicat ce vrea acea fata (ca profita de ea) si ca daca nu inceteaza sa mai umble cu ea v-a deveni o fata "rea" sa zic asa daca intelegi ce vreau sa spun si din vara pana acum ne-am intarit din nou relatia de prietenie si suntem in continuare BFF. Mentionez ca suntem prietene de aprox. 10 ani.
Asadar daca sunteti cu adevarat prietene veti trece impreuna peste toate aceste obstacole!:X daca nu inseamna ca prietenia voastra nu este una adevarata si ca exista falsitate! Te pup si sper ca ti-am fost de folosthinking fundabatting eyelashes?

| DE3a94 a răspuns:

Aylee are dreptate un prieten nu ti-ar fura iubitul, nu ar fi invidios ca u ai ceva si el nu laughing lista poate continua...si eu ma inteleg prea bine cu un baiat suntem ca fratii de cativa ani si crede-ma ca ma inteleg mai bine cu el chiar si decat prietena mea din copilarie...el nu mi-a facut niciodata fite si figuriwinking si in plus ai ce invata mai ales daca e mai mare decat tine, si va avea grija de tine!(ca prieten) 2 prieteni am pe lumea asta:X ea si el, sora si fratele meu:Xpe ea am iertat-o de foarte multe ori si am lasat de la mine pentru ca e o situatie mai complicata mama ei a murit si vreau sa-i fiu alaturi si sa o invat ce ma invata mama pe mine!

| anonimgirl_6026 explică:

Multumesc mult la toti:*big hug

| lonelyangel a răspuns:

Buna! sa stii ca am trecut prin aceeashi situatzie ca tine, doar ca "prietenele" m-au indepartat pentru ca ma intilneam cu cineva si ma invidiau. de la inceput plingeam. si nu ma puteam impaka cu acest gind. dar la un timp mi-am dat seama ca ele nu imi sint prietene adevarate sad am incercat sa vorbesc cu ele, dar niciun folos. sad deakum eram singura si nefericita, insa mi-am dat seama: nu merita! ce am eu cu ele daca ma invidiaza? acum si-au aratat adevarata fata sad deci, am incetat sa vorbesc cu ele, ba chiar le ignoram. in timpul asta mi-am facut noi prietene. si ADEVARATE de data asta. acum mi-au skris cele vechi pe net ca ar vrea sa ne impakam. le-am mai akordat o sansa... dar niciodata n-o sa-mi fie cele mai boone prietene, dupa cum s-au comportat. cel mai important insa ca m-am impacat cu gindul asta si ca mi-am facut alti prieteni. deci, sfatul meu este: lumea nu este compusa doar din 2 persoane, in lumea asta sint alte milioane de oameni... iar din acestia, se va gasi unul sau doi care sa te iubeaska asa cum esti si sa te aprecieze laughing))) asa ca. don`t worry, be happy! viata merge inainte.te-am pupat))))

| Axeeeeeel a răspuns:

Un prieten adevarat nu te lasa laoparte pentru nimeni si nu te barfeste pe la spate! si mie mi s-a intamplat asta. dar am vb cu ea si neam inteles si am devenit iar prietene!