| diana22005 a întrebat:

Deci am o mica poveste si am nevoie de niste pareri.
Din a5-a am o prietena cea mai buna(Rebeca) si vine banchetul de a 12-a. Eu nu am iubit, Rebeca are un iubit la distanta de ceva timp. El va veni la banchet ca partener al Rebecai. Toate bune pana acum. Problemuta ar fi faptul ca Rebeca mi-a zis ca daca profesorii nu o vor lasa cu partene, ea pleaca de la banchet cu el. Din toata clasa nici eu si nici ea nu mai suntem apropiate de nimeni. Toata clasa e impartita pe grupuri, iar in al meu e doar Rebecalaughing. Daca ea ar pleca de la banchet as ramane fara nimeni cu care sa vorbesc sau sa dansez. Am intrebat-o: si ma lasi singura? a raspuns ca pot veni cu ei desi nu crede ca m-as simti bine(plus eu vreau sa raman la banchet). Am vorbit de multe ori despre banchet si despre cum singurul lucru bun la el este faptul ca suntem impreuna. Nu stiu daca ar trebui sa fiu suparata sau daca e ok. Nu i-am zis nimic inca pentru ca inteleg ca nu vrea sa aiba un banchet urat si stiu ca daca ar pleca cu el s-ar distra. Credeti ca gresesc si sunt egoista? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Croitoru_Cristina_1970 a răspuns:

Nu nu esti o egoista las-o sa-si urmeze calea si totul se va rezolva de la sine -_-

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Croitoru_Cristina_1970):

Are dreptate.

| diana22005 explică (pentru Doarunaltutilizator):

Oki multumesc, dar daca alege sa mearga cu el cu care e impreuna de o luna (pe atunci vor fi 3 luni) practic ma lasa total singura la banchet, un eveniment al nostru nu a lor. Nu o sa mai am nici o sansa sa ma simt bine si stie asta.