| anonim_4396 a întrebat:

Deci am sa incep cu inceputul.(am 15 ani). de cand m-am despartit de iubit(primul meu iubit)...simt ca s-a rupt o parte din mine. El mi-a zis pur si simplu ca nu ii place de mine ca nu sunt,, buna,,. Mereu cand vad alte cupluri ca se saruta sau se imbratisaza simt un gol ciudat in stomac. L-am visat noaptea cum fac dragoste cu el si imi spune ca ma vrea numai pe mine.Stiu ca nu ma merita.Cum as putea sa il uit? Ajutorlove struckx

17 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Asa patim toate la prima despartire, cand iubim.Stai linistita si nu te mai gandi la el ca nu merita. Cel mai potrivit ar fi sa iesi cu gasca, sa practici un hobby...pe scurt, sa-l uiti! Intr-un final iti vei da seama ca totul a ramas doar o amintire dureroasa!

| Razvan a răspuns:

Ia o pauza si incearca sa uiti de toti si de toate.Bineinteles ca nu te merita, e un dobitoc daca te-a parasit ca nu esti "buna". Fa lucruri care iti plac si ia o pauza de baietihee hee

| fabiola a răspuns:

Se spune ca prima dragoste nu se poate uita, este dragostea pura bazata pe sentimente, trairi! Este greu sa-ti spun uita-l dar iti pot spune ca dragostea este numai pentru doi! Daca el nu simte acelasi lucru pe care-l simti si tu, te amagesti singura si vei suferi mai mult.Treptat ranile se vor cicatriza, vei accepta ca trebuie sa iubesti pe cel care te merita! Fruntea sus!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Asa se intampla cand pierzi prima iubire
il vei uita...mai greu... dar o sa-l uiti.
incearca sa-ti ocupi mintea si timpul cu altceva ca sa nu te mai gandesti la el.
esti inca mica...nu-ti face griji, nu te mai gandi la el. nu te-a meritatwinking

| Emeraude a răspuns:

In mod cert, cand ti-a spus ca nu esti destul de buna pentru el, nu si-a dat seama ca de fapt el este un anonim, o persoana foarte josnica, astfel ca tu esti intr-adevar, mult prea buna pentru orizonturile sale inexistente. Se spune ca prima dragoste nu se uita, dar pe masura ce va trece timpul te vei gandi tot mai putin la el, pana intr-un moment in care vei putea anihila definitv memoria lui.Ideal ar fi sa-ti faci un prieten, sa petreci cat mai mult timp in compania celor alaturi de care te simti bine, sa discuti despre problemele tale cu cineva (o prietena foarte buna, parintii, stii tu... un confident), sa iesi in oras, sa vezi locuri noi, sa realizezi ca viata poate continua si dupa o despartire, ca poti spera din nou, ca dupa ploaia rece apare intotdeauna soarele care te va incalzi.

| Emeraude a răspuns:

@jocnecurat: Sa presupunem ca isi vede de studii, dar nu a adus vorba de scoala, astfel ca nu avem de ce s-o implicam...se referea strict la problemele emotionale, e la varsta la care apar primele sentimente, e cu totul normal. Cred ca mesajul tau s-ar adresa mai bine pustoaicelor care umbla doar dupa baieti, care nu stiu cum sa le mai atraga atentia, nu se mai preocupa de situatia scoalara, se maturizeaza mult prea repede, etc. Mesajul acestei fete e in schimb inofensiv ( din cele scrise de ea pentru ca intr-adevar, nu putem sti ce se ascunde in spate...)

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Daca iti zice ca nu esti buna, inseamna ca e un prost, iar tu naiva ca, crezi asta.
Ce rost are sa te gandesti la el daca el nu se gandeste la tine. Da, stiu cum e sa vezi pe altii, dar toti avem probleme, nu exista persoane fara probleme. Iar tu ar trebui sa iesi mai mult.ca sa uiti, progameazati sa mergi cu prietenele la cumparaturi, sau daca vb cu mama ta despre baieti, sunt sigura ca tiar zice ce e mai bine. Daca nu te place inseamna ca e un bou.Nu merita lacrimile tale, gandeste-te ca daca el nu te vrea nici tu nu ar trebui sa il vrei.
Success mult!kiss

| EUSIATIT a răspuns:

Zic sa iti distragi atentia si gindul de la el avind prima prioritate SCOALA nu crezi? hai lasa l ca e mai important sa ajungi ceva in viata. sa iubesti ai tot timpul PT scoala e mai greu pentru ca timpul zboara si nu e bine sa faci 3 ani in clasa 7 a,

| Seline a răspuns:

straight face
Cauta-ti altul.

| jocnecurat a răspuns:

Geeezz! Numai 15 ani zici? Eu zic vezi-ti de scoala ca asa este cea mai potrivita metoda de al uita. Daca asta nu merge...atunci cauta-ti pe altul. LOL

| kukubau a răspuns:

Vai copila, la varsta asta asa probleme? laughing

| Allegria a răspuns:

El vrea fete "bune"
laughing
unii baieti sunt f prosti si nu stiu ce inseamna dragostea...
fa-l gelos...si arata-i ca esti BUNA, FATO!laughing

| madalykuka a răspuns:

Gaseste pe altu sau iesi ff mult cu fetele in oras la un suc[cofe] sau la shoppingwinking
la mine a mers
succes :*:*

| anonzone a răspuns:

Yo zic sa lasati fata in pace! ce daca a avut un iubit? voi nu vedeti ca sufera? Sall happy stiu cum e, si eu m-am desp de iubitul meu acum 4 luni si inca il m visez noaptea uneori si m tin la el :X incearca sa plaki pe altcineva, stai m mult cu alte fete si vb despre baieti, crede-ma o sa te ajute. si ignora-l, nul pupa in fund, poti sa-i zici buna, da nu m mult de cf, bine u? lalala stii? acum nici sa nu se vada cal eviti, doar ca daca el nu te baga in seama, nul baga nici uwinking succes in gasirea dragostei adev laughing:* big grin

| cristina_4037 a răspuns:

Sa incepi prin a-i arata ca nu iti pasa de el. Sa cauti alti baieti cu care sa vb, sa iesi, si sa fii indiferenta fata de el, sa nu il bagi u in seama pe mess sau mesaje pe telefon etc, sa te gandesti la cu totul altceva si o sa vezi ca in 2 saptamana o sa iti treaca, :*:* Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut, o mica observatie "dragalasa a mentionat ca are 15 ani de cand nu mai e cu el". Raspunsul meu :timpul le va rezolva pe toate, daca nu, un psiholog.

| biancacopos a răspuns:

Auzi dragoste la 15 ani... fata mai sunt si alti pe lume uitate in jurul tau ca vei gasi multi printi si uital ca sigur daca v-ati despartit nu tea meritat intotdeuna gasesti ceva mai bun...