| BobbyPaul a întrebat:

Deci, care-i spillu...eu in clasa a 11-a(acum cateva luni) m-am mutat la Arte si aici m-am indragostit de o fata de la mine din clasa si nu stiu cum sa-i spun ca imi place de ea k n-am avut niciodata o prietena pentru ca mi-am ratat ocazia din cauza bolii mele care ma tinea la pat in anii trecuti, ma rog, asta e alta poveste. Bun, ea e genul: fitoasa, frumoasa, ca altfel nu se putea si respingatoare fata de astia non-populari si necooli, adica ca mine, singurele chestii pe care le vorbim sunt servus si pa dar cred ca ar vorbi ceva cu mine daca as avea ceva de zis! Asa, psihologul mi-a sugerat sa-i fac un portret si sa i-l dau. L-am facut, mi-a iesit super da de 2 saptamani nu gasesc curajul sa i-l dau, mi-e frica de reactiile ei.Acum cateva zile eram hotarat sa i-l dau si prin asta sa inteleaga ca imi place de ea da am aflat dintr-o discutie de a ei cu o colega in clasa k are un prieten de 5 ani cu care s-a si dezvirginat si cu care se tot desparte si se impaca si acum nu stiu ce sa fac, ziceti si voi, sa i-l dau sau nu? Si daca da cum? Dau Funda!

Răspuns Câştigător
| คиค a răspuns:

Bună happy!
Faină ideea aceea cu portretul day dreaming... se vede că o placi cu adevărat!
În rest, nu ştiu ce să zic, anumite segvenţe din ceea ce tu ai scris mi-se par cam deplasate. Mi-ar fi greu să cred că o astfel de fată este OK în ceea ce priveşte viziunea ei asupra a tot ce înseamnă "viaţă" sau asupra anumitor norme morale pe care în mod normal conştiinţa ar trebui să i-le impună.
Sinceră să fiu, eu cred că că tocmai acei băieţi puţin timizi, dar totuşi originali şi care ştiu cu adevărat cum să se comporte cu o fată sunt mult prea speciali pentru genul acesta de "fele populare" şi care, deşi la exterior îşi maschează defectele, cu timpul vei vedea că interiorul nu este nimic altceva decât un deşert al propriilor iluzii.
Sfatul meu este să încerci s-o cunoşti puţin mai bine înainte de a-i da portretul respectiv. Ştii proverbul acela cu "ai grijă ce-ţi doreşti că s-ar putea să se îndeplinească"?! Ai grijă să nu te folosească pentru a-l face gelos pe fostul, care devine actual, apoi iarăşi fost oh go on...
Comunică mai mult cu ea, şi numai dacă eşti sigur pe sentimentele tale fă-i acel cadou. Abia atunci vei vedea dacă este într-adevăr o persoană sensibilă, sau dacă pune preţ numai pe lucrurile materiale.

Succes happy!

3 răspunsuri:
| AkexD a răspuns:

Sper ca si ea sa vada ceea ce ai scris tu aici... hm,sunt de parere ca,daca intr`adevar iti place de ea,lupta pentru ceea ce vrei sa ai. Oricum,da`i portretul si,poate, poate isi va pune ceva semne de intrebare.
Succes cu ea!
P.s : mi-a placut ceea ce ai scris, trebuie` s`o placi cu adevarat.

| bambolina07 a răspuns:

Eu zic totusi sa ii dai portretul poate totusi se va schimba atitudinea ei fata de tine.eu cred totusi k ar trebui sa iti indrepti orizonturile si catre altfel de fete mai sociabile, mai apropiate de stilul tau.am avut si eu iubiri secrete cand eram la scoala.imi placea un tip atat de mult iar in final cand am reusit sa fiu cu el am fost cam dezamgita de felul lui de a fi, deci eu zic sa te mai gandesti si la alte oportunitati, nu cred ca ea e singura fata frumusica! succesc in ceea ce vrei sa faci

| ingeras33 a răspuns:

paul eu am trecut prin astea...si sa stii ca 1)Te uiti la ea cu coada ochiului si ii zambesti 2)Cand esti cu prieteni date mare si radeti mult iar 3)Cand iesiti de la scoala intreab-o: hey cf? vreau sa-ti zic ceva putem vorbi?"" da"" deci eu te plac si vreau sa fiu cu tine vrei sau nu zi sa stiu foarte bine ce simpi! Si dupa daca sunteti impreuna spune-mi cati mai dau sfaturi siti spun chiar si o poezie scrisa de mine!