| Lala_Gabriela_1998 a întrebat:

Buna deci eu ma gandesc ca am 14 imediat 15 ii ciudat ca nu am avut nici un prieten iubit adica prieteni baieti da sau ca nu am sarutat nici un baiat nu vreau o relatie cu nimeni si adica sunt normala imi plac baietii dar nu vreau un prieten ce ii asa ciudat? pentru mine nu i da pentru prietenele mele care toate au iubiti ii si nu invata deloc stau cu gandu prin aer si numai baietii si pa scoala ce viitor vor avea si ce vor face in viata asta ma mir ca trec clasa si na etc se lasa atinse peste tot de toti nu se fac respectate si nu mi se pare ok adica eu am 14 ani si gata imi traiesc adolescenta ca capul pe umeri sunt singura normala de la mine din scoala adica wow ele doar baietii si proaste bata ( fara suparare ) ok nu le judec da vi se pare ciudat cum sunt eu s au ce ar trebuie sa fiu ca ele laughing sa cred ca tot ce zboara se si mananca happy bine sa ai un prieten e normal dar nu sa fi azi cu unu maine cu altu si pe langa sa zici ca l iubesti eu momentan inca joc jocuri de fate laughing si na big grin si ele se joaca da cu baietii si in ce fel inca astept pareri

15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu e ciudat deloc, ai timp si pentru iubiti in viitorul apropiat iar in legatura cu prietenele tale e treaba lor ca le zboara mintea la baieti si nu la invatat

| Azµre a răspuns:

Fiecare dintre noi suntem diferiți, asta nu e o problemă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa fii ca ele, tu fii cum iti place tie - daca n-ai chef sa ai prieten, n-ai si gata, asta nu inseamna ca esti o ciudata, dimpotriva poate ca tu esti mai inteligenta si mai matura decat ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva normal sa-ti faci un viitor... nu te mai lua dupa toate tarfele penale. Parasutele mereu vor incerca sa traga cat mai multi oameni in jos, ca asa-i normal, sa moara si zebra vecinului.

| Dragonfly6 a răspuns:

Ce pareri as putea avea? Esti mai matura decat ele. Nu trebuie sa fii ca ele. Sa nu crezi ca esti ciudata din cauza asta. Si sa nu uiti, nu esti singara pe lume care e asa.

| WildDream a răspuns:

Ba bucur ca mai sunt fete care la varsta de 14 ani li se pare normal sa-si vada de scoala si copilarie si nu de iubiti. Nu trebuie sa fii sau sa te compari cu ele, fiecare isi stabileste singur prioritatile in viata. Cat despre un iubit ai tot timpul, esti micuta si abia o sa mai cresti si o sa ai capu pe umeri si nu o sa te lasi fraierita de oricine care zice cateva vorbe dulci. Continua sa gansesti asa si o sa fie spre binele tau. Numai bine!

| Liliana1981 a răspuns:

Toti suntem diferiti. Din fericire.

| Lala_Gabriela_1998 explică (pentru Liliana1981):

Da norocul meu nu le critic ca au iubbit ci ca ii unu azi altul maine si nu stiu nimic despre viata bine nici eu dar totusi

| ARF a răspuns:

Si eu am 14 ani happy Nici eu nu am avut vreun ibuit, deci eu nu consider ca este ciudat. Tu o sa iti gasesti sufletul pereche la un moment dat c:

| Lala_Gabriela_1998 explică (pentru ARF):

A mersi ma bucur ca lumea nu ma considera o ciudata

| diditza23 a răspuns:

Bravo iubita! Te felicit ca nu te iei si tu dupa ele...si stai linistita, ca esti normalawinking o sa tot ai timp de baieti big grin ...eu pe primul meu iubit mi l-am facut la 16 ani si nu a ras nimeni de mine. Dar eu am mai vrut pana la 16 ani sa ma "copilaresc". spor si ramai tot asa!

| LolaGirl a răspuns:

Wow! Imi place gandirea ta si ma bucur ca nu sunt singura pe lume care gandeste astfel! Bravo, esti o fata desteapta!:*

| Mellyssa a răspuns:

Eu zic ca toate la timpul lor, nu-i nimic rau in asta ca nai un prieten. cunosc multe persoane ca tine si e destul de normal......si pina la urma fiecare cu alegerea sa...

| ranita a răspuns:

Draga mea simt si mi-ai facut o mare bucurie pentru ca in generatia in care traim mai sunt fete ca si tine, vreau sa iti spun ca esti o mare bucurie pentru parintii tai, sunt sigura de asta.Te-as sfatui sa iti stabilesti principii si sa stii ce trebuie sa faci si ce nu in viata ta de adolescenta si mai ales in momentul in care vei incepe o relatia cu un baiat.Sa nu crezi ca esti ciudata doar pentru ca nu esti la fel de stricata precum colegele tale ci dimpotriva esti o persoana foarte speciala care merita mult de la viata asta! te pup

| HateWish a răspuns:

Felicitari! deoarece nu esti ca si restul fetelorhappy.