| anonim_4396 a întrebat:

Deci lucrurile stau cam asa:acum aproximativ un an am cunoscut un baiat cu 5 ani mai mare ca mine.(mentionez ca ambii avem peste 20 de ani).La inceput am fost doar prieteni iar in luna ianuarie am decis sa fim impreuna, relatie care a durat o luna de zile dupa care ne-am despartit si el a plecat in vizita la fratele lui in Germania.Despartirea nu a fost prea prietenoasa deoarece mi-a vorbit urat zicand ca a fost cu mine doar pentru ca nu a avut o"partida"mai buna.Am stat cateva zile fara sa vorbim dupa care el m-a intrebat pe mess"ce fac?"si de atunci am inceput din nou sa vorbim.In discutiile noastre i-am zis ca m-a durut mult de tot ceea ce imi zisese atunci cand ne-am despartit, iar el si-a cerut de nenumarate ori iertare.Nu era zi sa nu-mi spuna ca ii este dor de mine, ca pentru mine se va schimbat atunci cand o sa se intoarca si ca vrea o relatie serioasa.De curand s-a intors in Romania si ne-am vazut, iar la intalnire el s-a comportat ca si cum nu ne-am fi despartit.Eu inca nu sunt convinsa de faptul ca as mai vrea sa am o relatie cu el.Ce credeti, merita un astfel de om o a doua sansa?

Răspuns Câştigător
| GLu a răspuns:

Merita sa incerci, vezi ce-i poate capul, si poate merita sa-i mai acorzi o noua sansa. Oricum nu te arunca cu capul inainte! Bafta! rog rasp ce ai facitwinking

6 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Nimeni nu este perfect, iar daca greseala nu este grava orice om merita o a doua sansa!
Poate ceea ce ti-a spus a facut-o la nervi, poate si tu ai spus mai multe in timpul certii iar acele cuvinte le-a folosit intr-o auto-aparare!
Comportamentul lui arata ca ii pare rau si ca vrea mai mult ca oricand sa fie cu tine.
Fa ceea ce simti si iti dicteaza inima!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

El a avut un moment de sinceritate atunci, si nu cred ca ti-a spus-o doar ca sa vada cat de mult te tavalesti pe jos dupa el si in ce crize intri.
Pana va gasi alta mai buna, va sta cu tine, ti-a zis-o deja! acum depinde cat de bun cautator este...

| MrAnderson a răspuns:

Daca a fost la nemti, unde berea curge garla si fetele au sanii mari, si tot te mai vrea pe tine, inseamna ca se merita, si nu esti doar o partida buna.
Iar ce a zis a zis la suparare. Incearca. big grin

| BSwwatch a răspuns:

Daca a fost la prima iesire comportamentala de genul asta mai acorda o sansa, pote chiar si-a dat seama ca a facut-o lata, daca se repeta isprava..renunta la el deoare ce se incadreaza in zicala..lupu-si schimba blana da naravul ba!

| pysynelw a răspuns:

Raspunsul meu ar fi cam asta......sti cand tia vorbit urat a facut-o ca sa arate ca iti este superior dar poate nu a facut-o intentionat..acum poate ca s-a schimbat dar sa nu judecam cartea dupa coperta.sti ia-o usor cu el incearca-l vezi daca intr-adevar s-a schimbat si daca a facut asta dai a doua sansa. pana atunci tu ia-l usor fi tu sefa in relatie si nu-l lasa sa preia comanda.ai grija sfatul meu este sa o iei usor

| MihaDeea a răspuns:

Pai uite daca chiar se poarta cu tine frumos si nu te mai injura, da-i o adoua sansa pentru ca poate merita. Fundita?