| anonim_4396 a întrebat:

deci sa incep :eu sunt in clasa a opta si imi place de o fata care e in clasa a saptea. si ea ma place. iesim sambata si duminica afara cu cativa colegi... la scoala mergem impreuna etc... cum ar trebui sa ii zic ca o plac? funda pentru cel mai frumos raspuns happy

Răspuns Câştigător
| andreea2598 a răspuns:

In primul rand, fetelor le place ca baietii sa faca primul pas cand e vorba de dragoste. daca esti 100%sigur ca si ea te place pe tine,eu zic sa fi tu si sa ii spui adevarul,fie ca ii zici direct,fie ca o iei pe ocolite, fie ca ii zici in fata sau pe mes, la telefon etc...parerea mea este ca atunci cand ii dezvalui trebuie sa fi relaxat si sa ai incredere in tinewinking

6 răspunsuri:
| Musuic a răspuns:

Maine am sa fac incercarea happy am sa revin cu un post sa va spun cum a mers

| andreea2598 a răspuns (pentru Musuic):

Eu zic ca o sa fie bine

| Musuic a răspuns:

Mersi de sfaturi happy totul a mers bine :X

| GREWup a răspuns:

Pài, in primul rand, incearca sa te apropii din ce in ce mai mult de ea, sa ii fii mereu aproape. Si usor, usor o sa inceapa sa tina la tine si atunci o sa ii poti spune ca o placi deoarece vei fi sigur ca nu o sa te refuze... Daca esti timid ii poti spune pe mess sau la telefon ca o placi, dar cel mai bine ar fi sa ii zici in fata love struck SUCCES happy

| OnlyABadJoke a răspuns:

Cand iesiti afara, o iei si tu deoparte si incepeti sa vorbiti de diverse lucruri si dupa aia incepeti discutia despre iubiti si dupa aia ii spui ca o placi si o intrebi pur si simplu. Daca spui ca te place si o cunosti de mult sunt 100% sanse sa accepte.happy