| anonim_4396 a întrebat:

deci, sa incepem cu inceputul, acum o luna, un baiat pe care il placeam si il plac foarte mult, s-a despartit de mine., iar apoi azi, la scoala, o prietena a strigat foarte tare ( el fiind in spatele meu) daca sunt cu un baiat ( cu care sunt foarte buna prietena) iar apoi el s-a uitat foarte mirat la mine, si parca jignit, si dupa ce am plecat de langa el, o colega mi-a mai spus ca se uita dupa mine foarte insistent..si intr-o zi, m-a sunat si mi-a zis la telefon: Buna Bianca, scuze, am gresit nr de telefon.( dar nu avea de unde sa imi stie vocea, pentru ca in perioada in care am fost cu el, nu i-am raspuns niciodata la telefon., si nu prea avea de unde sa imi stie vocea, pentru ca voacea mea este foarte schimbata la telefon, mai ales ca m-a sunat dimineata, si m-a trezit..., si in plus, mai inventeaza lucruri banale, zic eu, despre care sa vorbeasca cu mine... Nu stiu ce sa fac, va rog, ma puteti ajuta?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

De placut te mai place, gelos e, cauta orice motiv sa vorbeasca cu tine, de ce nu va impacati mai bine...

| eu4you a răspuns:

Eu as zice sa nu ii spui ca il placi nici in ruptul capului! O sa-si bata joc de tine intr-un hal fara de hal! Crede-ma, o stiu din experienta.NU VREI ca baiatul sa afle ca il placi.O sa i se urce la cap RAU DE TOT.La un moment dat o sa profite de chestia asta. Oricum, el trebuie sa faca primul pas si sa isi ceara scuze, daca chiar ii pasa de tine.Asta e treaba baietilor, NU A FETELOR.E posibil sa te placa, dar nu foarte sigur.Asa ca, ai rabdare. Sper ca te-am ajutat, si mai ales, sper sa asculti de sfatul meu si sa nu ii dai de inteles ca il placi.

| h3r a răspuns:

Copilarii.
Nu mai conteaza daca te place, ci de ce s-a despartit de tine. Acum nu-i mai apartii, sa fie sanatos.

Take care.

| Vix999 a răspuns:

Uhm...draga mea da nu trebuie sa iti stie vocea laughing e suficient ca stie ca la acel numar de telefon format de el raspunzi TU.
Trecand pesste asta...eu chiar il cred ca o fi gresit numarul, mai ales daca nu a continuat conversatia.
E normal sa inventeze lucruri banale. Probabil vrea sa ramana in relatii cordiale cu tine si nah...cauta conversatii.
Eu zic ca o reltie gata incheiata e mai bine sa ramana asa.
Nu este nici primul nici ultimul de care o sa iti placa...traieste-ti viataaa si nu ti-o mai complica aiurea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

El ti-a dat papucii, de ce? trebuie sa fiti foarte atente la genul acesta de baieti deoarece in acest mod va intinde o capcana in care o sa cadeti si o sa va usture mult timp

| diia29 a răspuns:

Fai ce'ti zice inima happy te place, asta sigur, oricum, sper sa ai grija de tine kiss