| anonim_4396 a întrebat:

Deci sa incepem, Duminica trecuta am iesit la o intalnire cu o colega de la Engleza pe care o simpatizez si care cred totusi ca la fel ma simpatizeaza, totusi daca a acceptat invitatia cu mare placere, acum treaba consta in aceea ca atunci cand am dat de momentul sa ne tinem de mana, am trecut strada, iar eu parca automat am pronuntat fraza "mergem asa?" cred ca am facut o greseala intrebando acest lucru, a iesit automat din mine negandind, si totusi a ales sa mergem simplu landusi mana, acum ma tot gandesc daca as invitao si acest weekend undeva ar fi ok? sau ar trebui sa o las un timp mai moale, totusi nu stiu cum sa procedez de acum ce sa fac dupa acel incident...

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu mai lasa sa treaca niciun timp, invit-o

| OOOLEOOO a răspuns:

Invit-o.
Tu daca ai fii in locul ei, unde ai vrea sa iesi?

Toate esecuriile sunt lectii ce trebuie invatate.

| AlexGTX11 a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Ea a iesit unde am propus eu, ei ii era paralel unde, eu atunci i-am zis ora si locul si ne-am intalnit, deci in privinta asta nu e problema, problema este daca va accepta sa iasa a doua oara cu mine, in general intalnirea a fost destul de ok, doar ca faza aia m-a doborat rau ca am ratat acolo, si acum nu stiu ce ar credea ea despre asta.

| Oana92 a răspuns:

Pune mana pe telefon si sun-o! Invit-o din nou in oras si nu iti mai fa ganduri aiurea. E normal sa mai si gresesti, daca se supara foarte tare pe tine atunci te lasa de mana si pleca in drumul ei.
Asa ca... putin curaj!

Si... distractie placutawinking

| stark47 a răspuns:

Faptul ca ai tinut-o de mana ti se pare excesiv incat acum consideri ca trebui sa o lasi mai moale.eu nu, dec te sfatui sa mai incerci. poate ca ea a inteles ca tu nu vreai sa va tineti de mana si de acee ti-a dat drumul.+ cam cel mai mare sfat care ti-l dau:nu mai pune intrebari cand chestii de genu se intampla. spargi tot romantismu

| Nicux1 a răspuns:

In primul rand nu te mai gandi daca ei i-ar placea sa iasa cu tine.Pur si simplu tu nu ii faci ei o favoare prin faptul ca o inviti mai stiu eu unde.Lucrurile sunt egale.Ea are ocazia sa se distreze in aceeasi masura precum te distrezi tu.Un barbat judeca lucrurile raportandu-se la sine, nu la ce crede partenera.
In concluzie, daca ai chef sa iesi din nou cu tipa respectiva, fa-o...nu te gandi la asta de parca ar fi un obstacol in viata ta.Fa-o simplu si direct, fara ocolisuri...Si daca faci vreo greseala multumeste-te cu noua ta experienta, multi ar da orice sa o aiba si pe aiahappy

| AlexGTX11 a răspuns (pentru Nicux1):

Multumesc inca odata pentru raspunsuri happy

| Fedemilla a răspuns:

Pai poti sa iti iei inima in dinti si sa faci ce-ti spune inimasmug

| Alison33 a răspuns:

Ea s-a gandit ca tu nu vroiai sa o ti de mana si nu stiai cum sa-i spui lasa sa vina totul de la sine mai putine cuvinte si mai multe fapt. Avand in vedere ca te tinea de mana inseamna ca a vrut dar a deranjat-o intrebarea ta, poate a inteles gresit. Spune-i ca o placi cat in fata si da invit-o ce mai astepti.Fi tu insuti dar mai usor cu intrebarile gen" ma saruti asa, ma ti de mana asa, ma atinci asa?" fetele percep faptul ca nu iti place ceea ce ele fac si se simt jignite.Succes:*

| AlexGTX11 a răspuns (pentru Alison33):

Multumesc de sfaturi, totusi asta si ma gandeam sa fac maine, sper sa iasa bine si sa nu o mai dau in bara.