| siminik54321 a întrebat:

Deci. Sunt cu iubitul meu de 3 luni si el mi.a spus ca o sa mă aștepte cat am eu nevoie sa facem dragoste. Si ieri, am fost pe la el. Si ne.am excitat unu pe altu, chestii si am ajuns in punctul, amândoi dezbracati de la burta in jos. Si i.am zis sa se opreasca si i.am zis ca mi.e frica. Si el tot zicea ca o sa ma astepte. Dar s.a intamplat cumva de el nu a mai avut erectie si nu am mai facut nimic. oricum ( da am avut prezervativ) voi cand ziceți sa o fac?,

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cați ani ai...
Normal ar fi după vârstă de 17-18 ani, atunci când corpul tau este dezvoltat suficient pentru aceasta acțiune.

Daca el spune ca te aștepta, si tu inca nu ești pregătită...atunci nu te grabi... Si asteapta momentul pana când te vei simți pregătită.

Daca el va grăbi aceasta situație si nu va mai avea astâmpăr si se va raci de tine, atunci într adevăr nu te merita si trebuie sa te bucuri ca e bine ca nu ai făcut o cu el.

In cazul in care ești mai micuța si relația voastră e de abia 3 luni, ar fi bine sa va mai cunoașteți puțin :*

Sa folosiți întotdeauna prezervativ ca e sfânt!
Si atunci când va fi marele moment, sa nu ti fie frica, trebuie doar sa te relaxezi...
Va fi o mica durere ce se va transforma imediat in placere :*

19 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Deci sa fiu in locul prietenului tau sa iti spun ca da am repsectul sa te astepti pana esti "pregatita" si tu sa ma exciti, sa imi dai sperante si pe urma imi spui s ma opresc pentru ca ti frica, iti bagam un pumn in fata de iti zburau dinti si te aruncam de pe balcon, cu riscul de a face puscarie. saracul baiat mi mila de el care are asa o iubita dezaxata, sper sa fie istet si sa tina la madria lui si sa te paraseasca

| minrest a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Vergi, sunt barbat si eu, ca si tine, si stiu ca nu se intampla nimic daca te opresti. Femeia are dreptul sa se razgandeasca oricand.Ce e aia ca i-a dat sperante, doar propunerile sa se dezbrace veneau de la el, vrei sa spui ca dandu-ti acordul pentru ceva explicit, iti dai acordul si pentru ceva implicit, de care nu fusese vorba? Propunerea ta e sa o arunce de pe balcon, adica sa o omoare, nu e asta propunerea unui dezaxat?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru minrest):

Ba frate scutestema, protagonista noastra e o ipocrita si o idioata nu-mi spune tu mie ca ti indiferent cand se apuca sa te sarute si sa va dezbracati si pe urma hopa ca nu mai vrea. daca nu e pregatita macar sal lase in pace pe bietulbaiat ca numai ii iroseste timpul aiurea, saracul mi mila de el

Răspuns utilizator avertizat
| minrest a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Multe perechi se dezbraca, se saruta, se mangaie dar nu merg mai departe. Atata este relatia lor, la gradul de incredere si implicare de la momentul respectiv. Este? Barbatul de regula cere fiecare pas in plus, si precizeaza ca asta nu inseamna ca femeia trebuie sa mearga mai departe. Salut.

| BiuL a răspuns (pentru minrest):

Tu esti barbat, verginicavacagrasa e un baiat, de acolo diferenta de gandirewinking ai rabdare o sa creasca si el.

| RAY a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Man femeia nu-i jucarie sexuala, asa ca ea putea sa se opreasca cand vrea ea

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru RAY):

Iarta-ma frate dar asta e bataie de joc, e ca si cand iti da mama o farfurie plina de mancare, iei vreo 2-3 linguri si gata iti ia farfuria ca sa mai ai si pe restul saptamanii, numi zi ca tie tot una, daca nu esti capabil de un lucru, nu il face sau domnisoara nu are destula minte incat sa ii ofere baiatului alte activitati care sa excluda intimitate?

| RAY a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Amice femeile is perverse in general, ipocrite, imcinoase, doar dupa banii, poate ca avea nevoie de o motivatie materiala cine stie

| Vvistula a răspuns:

Cat mai curand

| RAY a răspuns:

Draga mea eu isi garantez ca baiatul ala vrea doar sex de la tine asta pentru ca ce dumnezeu ai putea vrea la varsta lui insuratoare? gandeste si tu rational, pana la o varsta acumulezi experiente te maturisezi apoi poate nimeresti ceva bun depinde de noroc, cauta si tun barbat matur daca vrei ceva matur si serios nu pustani

| corbulalbrosu a răspuns:

Cand vei fi convinsa ca nu-ti va pare rau si vei fi pregatita atat psihic cat si mental. Consider ca deocamdata din moment ce ne ceri noua parerea inca nu esti pregatita suficient.

| mihai69 a răspuns:

Vineri seară.

| Emilian65 a răspuns:

Nu a mai avut erectie din cauza ca tu tot i-ai zis ca nu esti pregatita si in felul acesta el s-a inhibat si nu a mai putut face nimic.

| minrest a răspuns:

Ce smecherie, tot zice ca te asteapta si tot progreseaza spre scop. Eu te sfatuiesc sa nu o faci cu el.

| SkyPilot a răspuns:

Cand esti pregatita si fizic si mental. Daca nu ai 17 ani, ar fi bine sa mai astepti cel putin pana ii ai. Informeaza-te, viata sexuala vine si cu niste problem pentru tine. Iar baiatul trebuie sa stie cum sa procedeze astfel incat sa iti fie cat mai usor daca esti virgina.

| intelboss a răspuns:

Normal asa e 17-18 ani dar si atunci mai cu grija sa nu vina un bebe si na sa nu va despartiti dupa ...si daca nu esti pregatita sa o faci fa altceva nu il excita ca se poate intampla sa ti-o bage si sa nu vrei incearca sa va jucati tot asa cu prezervativ tine picioarele lipite si el sa isi bage penisul intre picioarele tale si pasarica asa e si mai greu sa o introduca inauntru dar el se excita sau incercati un sex oral si distrati-va altfel

| siminik54321 explică:

Veriginica. Sau cum te cheama. In fine. Nu sunt ipocrita si nici idioata. Păstrează.ti impresiile pentru tine te rog! Stai linistit/a ca nu mă iau dupa răspunsurile tale si nici dupa impresiile tale. Te.am pupatwinking

| Albres20 a răspuns:

Cand vei fi destul de pregatita si hotarata.