| EyelessJackLover a întrebat:

Chiar nu stiu ce sa mai fac! Am un iubit de 7 luni deja, ne.am intalnit in decembrie,am fost prima oara cu el timp de o saptamana pentru ca tot insista,apoi chiar cand ne-am desparttit l-am vazut ca se saruta cu alta. M-a mintit la inceput gen:´doar ii miroseam parfumul´ si alte chestii penibile ca asta. apoi in aprilie chiar m-am indragostit de el si el tot o tinea ca ma place, si i-am dat a doua sansa. Mi.a promis ca ce a fost atunci nu se va mai intampla. acum el a intrat a 9-a si de atunci s.a schimbat complet,si am vazut la conversatiile lui de pe facebook ca se da la mai multe fete, si inca tin minte ca i.a zis unuia din clasa ca o fata de la ei din cls e cea mai buna din clasa. cand l.am intrebat despre asta a zis ca se referea ca e cea mai buna colega,si logic ca nu l-am crezut. si se mai dadea si la alte fete. Nici nu ma mai suna, ieri(sambata, 9 noiembrie) am facut 7 luni de cand suntem impreuna si nici macar nu m-a sunat sau un mesaj...si sunt sigura ca are pe alta. chiar mi.e frica ca poate fi cu altcineva. eu chiar tin la el si nu vreau sa il pierd,dar cred ca ar cam trebui sa o termin cu el...voi ce ziceti? Intrebarea este mai mult pentru baieti,doar ei stiu pana la urma ce e cu felul asta de a fi, dar pot si fetele sa raspunda

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Amandoi sunteti la o varsta in care relatiile nu rezista mult timp, chiar daca la inceput a tinut la tine intre timp s-a plictisit si isi cauta alte jucarii, asa se intampla intotdeuna cand va indragostit de copii, tine putin si trece ca si cand nici nu ar fi fost, ideal ar fi sa te impaci cu gandul si sa il lasi in pace ca dragoste cu sila nu se poate

9 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Deja l-ai pierdut. E un copil, inca e la varsta cand toate fetele i se par "wow" si incearca "sa marcheze" cat mai mult posibil, sa-si demonstreze barbatia, care nici nu exista de fapt.

Renunta la astfel de baieti imaturi, iti vor aduce numai dezamagiri.

| EyelessJackLover explică (pentru AllinaDaniella):

Dar nu pricepdaca vrea sa fie cu alta de ce nu se desparte de mine?

| neutrino a răspuns:

El este un baiat bun, iubeste femeia, in genere. Am totusi o intrebare: de unde stii tu ca el iti este iubit?

| EyelessJackLover explică (pentru neutrino):

Pai cum adica de unde stiu? sunt impreuna cu el de 7 luni.

| NotToday a răspuns:

Singurul lucru pe care il poti face, e sa te detasezi usor de el. Nu ai ce sa faci, are o mentalitate redusa si chiar nu merita sa lupti pentru o asemenea persoana. Ocupa-ti timpul cu ceva, uita de el, ai mai multa grija de tine, iesi cu alti baieti...

| EyelessJackLover explică (pentru NotToday):

Stiu asta, dar pur si simpku nu pot. Am ajuns sa pun atat de mult suflet pwntru relatia asta, chiar si atunci cand era suparat si nu era niciunul de vina, ii dadeam dreptate pentru ca voiam sa nu se strice relatia..si azi cand l.am sunat mi.a raspuns un prieten de.al lui, si mi-a zis ca el nu vrea sa vorbeasca cu mine si ca nu mai simte nimic pentru mine, dar e alegerea mea cica daca ne despartim sau nu. Si i.a mai zis si ca eu cu el nu mai suntem impreuna de o luna si ceva. Cam de cand a inceput scola ma gandesc. Si habar nu am cum sa fac toata asta cand nici macar nu ma pot opri din plans

| NotToday a răspuns (pentru EyelessJackLover):

Trimite-mi un mesaj privat cu ceva date de contact... id messenger, mail sau facebook.

| EyelessJackLover explică (pentru NotToday):

Ale mele?

| NotToday a răspuns (pentru EyelessJackLover):

Mda