| elena16 a întrebat:

Buna deci.sunt cu un baiat de 3 ani aproape fara 2 luni, si am incercat sa ii spun tatalui meu dar atunci la inceput nu a acceptat si m-a certat, eu am continuat relatia pe ascuns, insa e greu. a mai aflat odata de mine si prietenul meu de la vecini si chiar mia tras o palma ca nu o terminasem cu el, nu stiu ce sa fac sa il conving sa ma lase sa vb cu el, ne iubim enorm insa tati eu o persoana mai severa cand vine vorba de asta...si e tot mai greu vrem sa ne petrecem sarbatorile, momentele imp din viata impreuna vrem chiar sa ne casatorim avem planuri mari dar e greu ne e teama ca o sa ne desparta definitiv daca incercam sa vb cu el. un sfat ceva?

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Cati ani ai? Poate ca tatal tau, te considera mica si vrea sa te protejeze.Incearca sa ii explici ce vrei tu, si ca tu chiar ti la baiatul ala. Poate ar fi bine, sa le faci cunostinta, ca tatal tau sa vada ca poate avea incredere in el si ca te poate lasa sa fii cu el.

| BlancaFantasma a răspuns:

Cati ani ai? ca sa stim ce sa te sfatuim...

| OneLifeOneLove a răspuns:

Exact asa am patit si eu.Cu toate ca eu am 15 el 21.Mami stia, tati nu. A trebuit sa trec printr'o multime d probleme ca sa'l accepte.Si sunt cu el acumlove struck

| Issa_8382 a răspuns:

Pai cati ani ai? Parerea mea este ca din moment ce aveti o relatie de aproape 3 ani e o legatura serioasa si exact asta ar trebui sa i explici tatalui tau.happy Ca nu este o zi, doua ci trei ani. Daca chiar se enerveaza incearca sa i vorbesti despre adolescenta lui, sa inteleaga ca e un lucru normal sa ai un prieten. Sper sa te ajute sfatul meu. Te pup!

| elena16 explică:

Pai eu am 17 si el 21 el crede ca este prea mare pentru mine, dar se poarta ff frumos cu mine si chiar nu vrem sa renuntam plus ca mami ma lasa dar ii e frica de tati si ei ca o cearta pe ea nu vreau sa o bag si pe ea, cred ca mai ast ceva timp dar m-am saturat sa ne intalnim pe ascuns sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tatal tau vrea numai sa aiba grija de tine si uh mai trebuie saty traiesty viata nu sa faci greseala sa te, marity de la varsta asta si inteleg ca va iubity foarte mult dar uh trebuie say spui tatalui tau ca se comporta fff frumos cu tine si sai explici ca esti mare si este ceva normal sa ai prieten dar iti mai spun odata saty traiesty viata si sa nu faci vreo greseala sa te marity de la varsta asta esti inca tanara dar sa ai prieten sunt chiar de acord cred ca este ceva ff normal