| KatherineSophia a întrebat:

deci sunt in pauza de 7 zile de la anticonceptionale. problema e ca azi a4a zii de cand mi-a venit ciclul ..imi curge in loc de sange cv maro ( mentionez ca primele 2-3 zile mi-a curs sange ). mereu imi curgea asa la sfarsitul menstruatiei dar acum iese si asa ca mai multe bucatele asa maro. poate fi din cauza ca e pentru prima oara cand iau anticonceptionale? va rog sa ma sfatuiti!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Sunt nişte cheaguri + secreţie maronie şi se datorează AC.

NU ai de ce să te îngrijorezi!

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Da, cu siguranta e de la pastilele luate de tine, in prima luna cand am luat si mie mi-a fost rau.

| Hαppiηеss a răspuns:

Da poate fi, ca orice alte pastile au si reactii adeverse in general se intampla in primele 3 luni pana se obisnuieste organismul.Din cate am observat din intrebarile tale anticonceptionalele astea iti dau mari batai de cap sfatul meu ar fi sa ceri parerea unui medic de specialitate la orice nelamurire ai, pentru linistea ta. Bafta!