| alexaseduccion a întrebat:

Am si eu o problema si v.as ruga sa-mi raspundeti cine stie si cine are informatii sau cine s. a mai confruntat cu o astfel de problema, in acest domeniu numit ginecologie.Am fost la doctor si mi s. a prescris anticonceptionale Orgamentril, la acel moment aveam sangerari[10 zile/ 2 past pe zi apoi pauza apoi numarat din prima zi a cicl 15 zile si tot asa] sangerarea s. a oprit insa cand am intrerupt pastilele si mi. a venit mesnstruatia aceasta nu se oprea[tot sangeram] am fost din nou la medic si mi. a facut un chiuretaj, totul bine si frumos s. a oprt menstra. Iareu am con sa iau anti conceptionale. Am luat timp de 4 luni. Apoi am facut pauza. Iar luna trecuta mi. a venit menstra si tot la fel am patit ca prima oara cand am fost la doctor adica sangeram cate putin si mesntra nu s oprea, am luat di nou org s. a oprit iar acum cand mi. a venit ciclul [unul ceva anemic] tot nu se opreste. nu stiu ce sa fac! sa incep iar sa iau anticonceptionale desi eu acum trebuie sa iau dupa 15 zile nu acum 15 zile cade pe 23 si pana atunci mi. e sa nu ma anemiez. Ce ma sfatuiti? [Mentionez ca anticonceptionale iau din cauza unui uter fibromatos, cilcu dereglat, am 41 de ani]. Multumesc si astept raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu lua pastilele pana nu te consulta din nou un ginecolog. Eventual, incearca un spital mai mare, o clinica universitar. Este posibil sa fii nevoita sa te operezi.

| alessia5158 a răspuns:

Schimba medicul ginecolog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai luati anticonceptionale pentru ca eu am patit la fel