| MihaiDan97 a întrebat:

Buna dimineata,TPU! As dori sa stiu,in special pe fete,ce va atrage la un baiat,incat sa va placa mult de el si cum reuseste acesta incat sa faca sa ajungeti impreuna? si as dori de la baietii prin ce metode faceti o fata sa va placa,cum o vrajiti?
Nu vreau raspunsuri proaste,de prost gust,doar asa sa fie acolo,pkay, vreau raspunsuri bune cu maxima seriozitate.

22 răspunsuri:
| IoanaIoa88 a răspuns:

Depinde si de personalitatea baiatului thinking

| MihaiDan97 explică (pentru IoanaIoa88):

Tu cum vrei sa fie acesta personilatate?

| MadRaven a răspuns:

Pentru mine cel mai mult conteaza sa ma simt bine cu acel baiat.
Nu conteaza aspectul, tara etc. Daca ma simt bine langa el, daca ma respecta, daca are simtul umorului, mie imi e de ajuns

Răspuns utilizator avertizat
| MadRaven a răspuns (pentru HabarNamPeCePlanetaTraiesc):

Ma refeream la faptul ca degeaba e un fotomodel, daca nu ma respecta, daca nu are grija de mine, daca se supara din cea mai mica prostie etc.

| raluk27 a răspuns:

Sa am subiecte de discutie cu el, sa aiba opinii (si sa fie in stare sa le sustina), sa aiba simtul umorului, sa fie politicos, sa nu ma libidinoseasca cu 100 de complimente, sa ma protejeze, sa arate (faptic) ca il interesez, sa fie o persoana cu initiativa etc.

| Keith a răspuns:

Mie la un baiat imi place sa fie inteligent, intelegator si respectuos cu mine si cu asta am spus tot.

| Smileygirl23 a răspuns:

E destul de greu sa generalizezi... Asa cum fiecare persoana e unica in felul ei, la fel fiecare fata/femeie vrea ceva diferit de la un baiat/barbat.

| TheBrainiac a răspuns:

In primul rand, trebuie sa-ti dezvolti personalitatea, in asa fel incat sa fii "TU" la capacitate maxima. Asta implica o stare de spirit pozitiva, glumeata, optimista pe deoparte, iar pe de alta, sa fii atent la ce se intampla in jurul tau si sa intervii unde este posibil. Intr-un cuvant, sa fii barbat.
Apoi, sa te ingrijesti perfect, sa ai haine curate, sa te speli, sa-ti faci manichiura si pedichiura si sa scapi de cosuri. Tunde-te, fa-ti o freza la moda, sau daca vrei, rade-te in cap. Fetelor li se par sexy barbatii chei.
Daca vrei ca o fata sa te suporte, parfumeaza-te, dar ai grija: nu folosi prea mult parfum.
Priveste-te in oglinda si incearca cat mai multe forme de zambete strengaresti. O sa vezi mai tarziu de ce iti spun sa faci asta. Insa pana atunci, foloseste-te de zambetul normal. Nu uita: zambeste tot timpul cand iesi din casa. Nu numai ca te ajuta sa iti mentii starea de spirit pozitiva, dar ii inspiri si pe alti oameni sa faca la fel.
Pe urma, cand vine vorba de "vrajeli", te dai pe langa ea, o faci sa rada, povestindu-i despre intamplarile tale hazlii, mai spui un banc cu conotatie sexuala, pentru ca vrei sa fii sexy, nu alt om care incearca sa o vrajeasca.
Vine timpul pentru atingere. Cand vorbesti cu ea, atinge-o usor pe brate. Ai sa vezi ca si ea te va atinge. E ca un dans intr-o conversatie.
Ca sa nu pari ca nu-ti place de ea, joaca-te cu ea, da-i teste psihologice, impunge-o la coaste, impinge-te usor in ea. Asta e punctul in care ii dovedesti ca nu esti ca ceilalti.
Pe urma, priveste-o in ochi, cu zambetul tau strengaresc, pe care l-ai studiat in oglinda si sarut-o.
De aici, esti pe cont propriu.
Multa bafta!

| INeeDYoubby a răspuns:

Si cam ce gesture frumoase le plac fetelor?

| Adeluuuu a răspuns:

Pai eu sunt fata..si imi plac baietii cu un caracter adecvat, sa fie mai inalti decat mine si sa ma iubeasca...dar sa fie si frumuseibig grin

| ioanamaria2001 a răspuns:

In primul rand un baiat atrage o fata prin gesturi frumoase, dar nu exagerate, nu trebuie sa te dai pe langa ea si sa fi in centrul atentie daca ea te place te va cauta nu trebuie sa insisti prea mult.

| FrozenSoul a răspuns:

Eu, ca baiat, fiind un ipocrit convins, in momentul in care-mi place o fata (sunt foarte pretentios), doresc sa-mi etalez toate defectele, ironic fiind. Daca trece peste ele, clar putem trece si la calitati, cv-as avea cui sa le dezvalui! Daca nu...ce rost ar mai avea, interesul meu pentru o ea, care ma va displace ulterior?!

| TheBrainiac a răspuns (pentru FrozenSoul):

Nu-mi place cum gandesti. Trebuie sa faci in asa fel incat sa scoti ceea ce ai tu mai bun si sa te axezi pe acele calitati. Trebuie sa fii ambitios, pentru ca daca fata vede ca nu esti ambitios, nici nu se va uita la tine macar.

| FrozenSoul a răspuns (pentru TheBrainiac):

Apreciez sinceritatea ta! Insa... "carpe diem", ambittile se schimba, de la o zi la alta...

| TheBrainiac a răspuns (pentru FrozenSoul):

Sunt perfect de acord cu tine, ca ambitiile se schimba de la o zi la alta. Si ce?
Astazi esti ambitios pe o calitate, maine pe alta, etc. Nu conteaza, nu trebuie sa fii tot timpul asa. Esti numai un om. Dar esti un om cu vise si iti faci planuri pe viitor. Fetelor si femeilor le plac astfel de baieti si barbati.

| FrozenSoul a răspuns (pentru TheBrainiac):

EzACT! Fetelor le plac visele, vorbe desarte, spuse sub clar de luna, pe o movila de nisip, cu un val, ce sparge-o stanca, in fundal, iar cand rasare soarele...wtf? De aia prefer sa imi scot "calitatile" negative in evidenta. Nu traim din vise...

| TheBrainiac a răspuns (pentru FrozenSoul):

Din cate vad, tu esti tare deceptionat! Incearca sa fii mai optimist si sa iti faci viata mai frumoasa. Bafta!

| FrozenSoul a răspuns (pentru TheBrainiac):

Ai dreptate, sunt deceptionat... datorita viselor! e bine sa visezi, mai ales ca nu sunt taxe... SPOR!

| cassy_6054 a răspuns (pentru FrozenSoul):

Hm..imi place cum gandesti. Uite cineva cu aceleasi,, strategii" ca mine. Felicitari

| Amalia_9736 a răspuns:

Cu siguranta ca si noi, fetele, suntem artrase de aspectul fizic la fel ca voi. Doar ca pentru noi asta nu este suficient.Primul lucru care ma atrage la un baiat este felul in care ma abordeaza, felul in care imi vorbeste, felul in care se comporta cu mine. De asemenea ma atrage un baiat glumet, care stie sa ma binedispuna oricand.Pentru mine este important sa stie sa ma asculte, dar sa stie si sa poarte o conversatie, nu imi place sa vorbesc de una singura.Imi place sa primesc complimente de la un baiat sau sa fiu luata in brate.Cel mai usor m-ar vraji un baiat spontan, care sa ma duca in locuri pe care eu nu le-am mai vazut si sa facem lucruri amuzante si neobisnuite impreuna. Sper ca te-am ajutat!:*

| Smotocell a răspuns:

Depinde si de personalitatea baiatului...
Fetele se uita la aspect, comportament, obiceiuri(prin obiceiuri vreau sa zic : daca bea, fumeaza, ce a facut in trecut..etc.)
In general sunt atrase de baietii lucrati, glumeti, inalti, ingrijiti.