| asdfgh123 a întrebat:

Buna dragi prieteni! Am si eu nevoie de putin ajutor din partea voastra in legatura cu situatia in care ma aflu.Totul a inceput in urma cu aproximativ un an cand m-am indragostit de o femeie despartita care are 2 copii dintr-o relatie anterioara.
Am continuat sa ne vedem si sa petrecem mult timp impreuna incat ne am atasat destul de mult chiar mai mult decat credeam eu la inceput.Recunosc ca imi place mult de ea si avem si o compatibilitate foarte buna in special sexuala (imi indeplineste toate fanteziile) dar recunosc este si foarte geloasa si posesiva ceea ce ma cam deranjeaza cu toate ca nu i-am dat niciodata motive, dar faptul ca are 2 copii de aproximativ 4 si 6 ani ma pune serios pe ganduri daca se poate sau nu sa avem un viitor impreuna, mai ales avand in vedere ca eu nu sunt casatorit si nu am nici copii.In tot acest timp m-am dedicat mult ei si am lasat la o parte viata sociala. Acum nu mai vorbim de cateva zile pentru ca ea a zis ca vrea o stabilitate, un loc al ei (sa ne mutam impreuna )cu toate ca mie mai mult imi place asa relatia. Ideea e ca nu stiu ce sa fac mai departe cu toate ca ma simt destul de singur fara ea.

15 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Contează și de ce s-a despărțit de tatăl copiilor. Dacă ea l-a înșelat, ai mari șanse sa pățești la fel.
În rest are dreptate, ori te însori cu ea, ori nu ii mai încurci viata degeaba.

| roxi1990 a răspuns (pentru ania):

Bine ai zis! Mai bine îi spui, si o lași să își găsească un alt barbat! Degeaba o tii tu pentru ca e buna la pat ca pana la urma nu asta contează cel mai mult într-o relație!

| Violleta2022 a răspuns:

Deci ea vrea sa o iei de nevasta si sa-i adopti copii, sau cel putin sa-i ai in grija finaciar, asta inseamna stabilitate.

Daca o iubesti si-ti place de ea si copii ei, ca vin toti 3 la acelasi pachet, atunci ia-o de nevasta si te-ai facut cu o familie intreaga.

Daca nu vrei, atunci spune-i femeii in pace ca nu-ti convine si cauta-ti o fata singura, cu care sa te impritenesti sis a faci sex, ca pana la urma doar asta te intereseaza pe tine, nu?

| asdfgh123 explică (pentru Violleta2022):

Nu este doar sexul... imi place de ea si tin la ea doar ca nu stiu ce sa fac avand in vedere faptul ca ea are 2 copii plus ca ma gandesc ca va exista mereu o "colaborare" intre ea si tatal copiilor si nu stiu daca sunt pregatit pentru toata chestia asta si daca intr-un final va merita sau nu

| dullcat a răspuns:

Buna.Din perspectiva mea, sa va mutati dupa doar 1 an pare cam mult, mai ales ca tu acum faci pasi inapoi si nu esti prea incantat de situatie.Sigur ca depinde de fiecare cuplu in parte cand se ia decizia majora de a avansa in relatie pana in punctul in care se muta impreuna, insa asa percep eu din ce ai scris.Ideea e ca ar fi trebuit sa te gandesti la toate aceste lucruri de la bun inceput, ca ea are deja copii etc., inainte de a intra in relatie, nu acum, dupa ce a trecut timpul si te-ai atasat de ea? Fara suprare, imi suna ca si cum ai folosit-o pentru sex si atat, iar abia la momentul actual te-a lovit realitatea ca ea are copii, desi, cel mai probabil, ai aflat de la bun inceput de cei mici, nu recent.Asa-i?

| asdfgh123 explică (pentru dullcat):

Da... stiam de la inceput ca are copii doar ca au fost si o serie de factori care au contribuit la stagnarea asta. Ideea e ca chiar m-am indragostit de ea si la inceput chiar nu mi-a pasat ca are copii voiam sa ii cunosc si sa ma imprietenesc cu ei si am zis ca ii accept si o sa ne descurcam doar ca la inceputul relatie noastre vreme de 3 luni am fost pus in postura de amant ceea ce m-a deranjat destul de tare cu toate ca ea mi-a zis ca vb cu tatal copiilor doar pentru ei insa nu a fost tocmai asa, adica el considera ca erau impreuna deoarece ea a zis ca nu a putut a avea niciodata cuvant in fata lui din cauza agresivitatii lui, asa ca trebuia cumva sa lase dupa el si fiind plecat in strainatate o ajuta cu sume de bani si atunci era cumva un compromis oarecum, cu toate ca pana la urma el si-a gasit pe altcineva si asa au reusit sa ajunga la un acord in privinta despartirii lor.

| relian a răspuns:

Deci tu cauti doar placere, nu esti curios de o realatie mai lunga, mai stabila, ea asta cauta, normal are 2 copii, nu are timp de aventuri.

Asa ca vorbeste cu ea, spune-i ca tu nu esti curios de relatii familiale, daca ea accepta sa fie doar pe post de papsusa sexuala bine, daca nu o sa iti zica la revedere, isi va cauta pe altul.

Daca arata bine, cum spui este f buna la pat, wow, o sa gaseasca ea pe altul, asa ca nu-ti fa griji pentru ea, mai degraba eu mi-as face griji pentru tine laughing tu o sa ramai singur.

Bine daca ai 20 de ani, normal nu te a runci sa iei pe una cu 2 copii si mult mai in varsta ca tine.De regula femeia trebuie sa fie mai tinara ca barbatu, eu asa consider ca este bun.

Daca de de varsta ta, tu alegi ce vrei sa faci, tu stii mai bine. Daca nu esti curiops de ralatie familiala, cum am spus fiecare pe drumu lui.

Asa cum tie nu-ti convine sa fii familist, nici ei nu-i convine sa fie aventuriera, azi cu tine, miine cine stie cu cine, ori sa aiba realtii asa acolo sa fie, doar bazate pe sex, sa te simti tu bine, apoi te duci acasa linistit laughing fara sa ai nic i o responsabilitate.

Eu cred ca tu nici de ar fi avut copii, nu ai fi fost curios de realtie de asta, sa te muti cu ea.
Asa ca eu in locu ei te-as saluta din mers, chiar de are 2 copii, sa stea cu tine doar pentru sex? Sex gaseste oricind si la orice ora, femeia are nevoie de cineva seriso, de o realatie mai strinsa.

Daca are copii, vorba cuiva, stai tu linistit ca se gasesc amatori sa o ia si cu copiii. Pina sa te gindesti tu, tio sufla altul laughing Femei asa sa arate bine, sa fie si bune la pat, daca mai e si muncitoare, de casa, greu si f greu gasesti asa ceva.

Tu nu ai dat detalii, decat despre sex, probabil asta te intereseaza acu laughing dar daca spui si cum este ca si caracter, daca arata si bine, daca este curata, harnica etc, pfff aduo mie, o iau eu laughing

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Pare disperata! Vrea sa te bage cat mai repede sub papucul ei sa ii cresti copii si totodata pe ea, deja te vede ca pe un sot si iti poti da seama de asta, trebuie sa stai si sa te gandesti bine la situatia actuala si sa iei o decizie rationala nu emotionala, deoarece doar tu iti cunosti situatia cel mai bine si noi nu ne putem da cu parerea prea mult, daca te simti presat comunica-i acest fapt si ajungeti la o intelegere, deoarece nu pare ca esti incantat cu ideea ca are copii si vrea sa va mutati, aici tu trebuie sa te gandesti si sa decizi, poate fi o decizie care iti poate narui soarta sau poate nu! Chiar daca decideti sa o luati pe drumuri separate, e o vorba, orice buruiana are umbra ei si o data si o data o sa-ti gasesti o femeie care sa-ti satisfaca asteptarile

| asdfgh123 explică (pentru cruceLaGatDunhillLaBot):

Multumesc frumos pentru raspuns!

| NikiNikisor a răspuns (pentru cruceLaGatDunhillLaBot):

Doar pentru simplul fapt ca isi dorește stabilitate înseamnă ca vrea sa îl bage sub papuc? Așa disperați sunteți? Coaie nu e totul despre voi, femeile au si ele sentimente si nu mi-se pare ok sa punem bărbații pe un piedestal in timp ce femeile sunt niste cârpe!

| KingOoO a răspuns:

Si eu voiam sa iau pe una cu 1 copil la pachet dar ea nu doreste.
Iti dau un sfat prietenesc. Ia-o cat mai repede ca ti-o fura altul. Da, cu doi copii.
Cati ani aveti?

| hipotronic a răspuns:

Salut!

Ceea ce puteți face este să lucrați mai mult la și cu voi ca să descoperiți împreună ce vă lipsește, ce aveți nevoie, ce sunteți dispuși să faceți și în final cu care alegere veți fi mai împăcați

De asemenea este foarte importantă și comunicare, acolo unde nu reușiți să rezonați, încercați să vedeți de ce și cum ați putea rezolva asta

Întotdeauna răspunsurile sunt acolo în noi doar că de foarte multe ori nu suntem conștienți și nici pregătiți să le acceptăm

Viața e în felul acesta fie că ne place sau nu, alegerile și deciziile fac parte din ea, însă cel mai important este să o trăim cu bucurie pentru că ceea ce putem obține mai valoros din ea, e însăși nivelul de împăcare, entuziasm, satisfacție, bucurie, fericire și sentimentului real că am dat sens

| Teo5561472 a răspuns:

Încrederea intr o relație este o alegere. Ori înțelegi că îți deranjezi partenerul cu micile tale crize și încerci să vezi dacă chiar se întâmplă ce crezi sau e doar in capul tau, ori îl îndepărtezi continuând si continuând cu prostiile. Probabil este așa din cauză că a fost trădată. Totuși cine ar face 2 copii dacă ești nesigur față de viitorul cu partenerul tau. Vorbește cu ea, spune i ei ce ne spui nouă și vezi dacă te înțelege sau nu.

| asdfgh123 explică:

Ai putea sa si argumentezi?

| alba1988 a răspuns:

Salut! Faptul ca ai stat atat cu ea și ai menționat ca sunteti compatibili doar în pat, zice multe. Inseamna ca asta ti-a plăcut cel mai mult la ea. Mai bine o lași să își vadă de drumul ei. Din câte am înțeles din postarea ta, tu nu vrei să te legi la cap și atunci după părerea mea e mai bine sa îi comunici chestia asta și să vă despărțiți.