| Tania_Todea_1997 a întrebat:

Buna dragi prieteni! Ma numesc Tania am 18 ani si de 2 saptamani vorbesc cu un baiat din Cluj care are 22 de ani, tin sa va marturisesc ca vorbesc cu el la telefon ne-am trimis poze vorbim mult despre noi, dar mai mult vorbeste el si azi m-a anuntat ca pe 20 februarie vine la mine in oras sa se cazeze la un hotel si sta 4 zile si vine si huskyul lui si doresc sa va intreb ce sa fac sa ies cu el la intalnire sau nu, nu am mai avut prieten niciodata si nu stiu cum sa reactionez parintii sunt jumi-juma sa ma lase sau nu pentru ca nu il cunosc iar mama nu va fi acasa deoarece pleaca in strainatate la lucru. Ce ma sfatuiti sa fac? e dragut simpatic ma alinta si m-a intrebat daca doresc sa fiu impreuna cu el iubiti.

Răspuns Câştigător
| DeeaDede1010 a răspuns:

Daca i-ti place de el, nu mai sta pe ganguri. Cred ca ar trebui sa iesi cu el, dar sa ai mare grija, daca e prim tau iubit, sa nh profite de tine. Bafta la intalnire.

| Tania_Todea_1997 explică (pentru DeeaDede1010):

Mersi mult am grija sa nu profite pentru ca nu vreau sa ma ofer primului baiat cu care voi fi doar aceluia cu care voi merge in fata altarului.
Multumesc mult :*

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru DeeaDede1010):

Normal ca va profita, doar nu va fi prost sa nu o faca, nu vezi ca fetei ii ard calcaiele dupa el

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Tania_Todea_1997):

In curand o sa pasesti in studentie cea mai dulce perioada cand strabati cele mai multe cearsafuri, sa te mariti virgina e cel mai grav lucru care il poti face, si daca te daruiesti unui baiat crezand ca te vei marita cu el, faci sex, si te trezesti ca va despartiti a? ce faci atunci? ai grija noi baieiti suntem foarte istet si smecheri cand vine vorba de sex cu fete greu abordabile, bunicul meu, dnezeu sa-l odihneasca era un mare curvar si mereu am apreciat duritatea si realitatea spuselor lui si a spus o vorba mare: barbatul ca sa aduca la pat femeie o pupa si sub talpawinking

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Tania_Todea_1997):

Atunci nu te duce cu el, deoarece nu stii cum scapă situatia de sub control si ajungi sa faci sex, cel mai bine asteapta pina cind te vei marita ca sa o faci numai cu sotul tau. Momentan nu esti la vârsta maritișului.

| SimplyNoName a răspuns (pentru DeeaDede1010):

Vai de capul meu... Draga mea, cand ai trecut ultima data pe la scoala. Mare desteapta te mai crezi cand ii dai sfaturi domnisoarei, dar de scris corect zici "Pas?!"? Lasa-ma sa iti "traduc" eu textul ce l-ai scris :

"Daca iti place de el nu mai sta pe ganduri. Cred ca ar trebui sa iesi cu el, dar sa ai mare grija daca e primul tau iubit, sa nu profite de tine. Bafta la intalnire! "

| SimplyNoName a răspuns (pentru DeeaDede1010):

Vai de capul meu... Draga mea, cand ai trecut ultima data pe la scoala? Mare desteapta te mai crezi cand ii dai sfaturi domnisoarei, dar de scris corect zici "Pas?!"? Lasa-ma sa iti "traduc" eu textul ce l-ai scris :

"Daca iti place de el nu mai sta pe ganduri! Cred ca ar trebui sa iesi cu el, dar sa ai mare grija daca e primul tau iubit, sa nu profite de tine. Bafta la intalnire! "

| RAY a răspuns (pentru Tania_Todea_1997):

Barbatul ala cu care vei ajunge la altar e garantia ca tu /el nu va veti insela vreodata sau ca va veti iubi toata viata? tu isi dai seama ca acuma visezi nu? nu exista asa ceva, garantii in viata nu exista decat moartea atat, un act nu garanteaza nimic

26 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul ala vrea sex si atat de la tine el traieste perioada strabaterii cearsafurilor, veti face sex, apoi disparut va fi, daca nu esti in stare sa accepti lucrul asta atunci nu te baga

| RAY a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Man asta cu vrea sex e cam aiurea,pentru ca cu toti vrem sex man de aia vorbim cu ele pentru ca ne urmam ce avem in cap atractia sexuala,daca am fi homosexuali near trage barbati si nu am comunica cu ele si nu neam implica in relatii, sa nu fim ipocriti asta e adevarul sexual e primul lucru cand vezi o fata ce naiba asa ne-a lasat natura, porci asa cum suntem asa suntem, mai vezi uni nu ca sufletul, ce suflet omule unde e ala in sanii, fund?

| Kaℓi a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti la hotel inainte de asta, sa vezi daca il cazeaza cu cainele.
Daca nu, poate va trebui sa il cazezi tu!

| TPUuser199 a răspuns (pentru Kaℓi):

Probabil asta este si ideea. :3

| RAY a răspuns:

In primul rand ai 18 ani folosesti mintea trebuie sa il intrebi ce vrei cu adevarat de la mine? dar nu asa ca va raspunde da vreau,si puteai sa-i spui vrei o aventura daca raspunde da i dateai ignor si adio ce e asa greu,acuma tu ai o gandire demna de mediul eviu trebuie sa ma casatoresc sa fiu sclavita de un barbat ca sa imi traiesc viata, o gandirea foarte proasta, tu fara barbati nu vezi viata? o femeie trebuie sa fie independenta si rationala nu sclavita de barbati, astepti sa fi dusa la un altar de un barbat ca apoi el sa te intretina? nu mai bine mai bine ai o cariera apoi te gandesti la asa ceva, sexul e o nevoie umana ca te vei desvirgina la unu nu isi garanteaza fericirea, la inceput orice relatie e frumoasa, am auzit ca si inchisoarea e ok la inceput cunosti lume noua apoi e un iad, 4 zile vrea sa dureze iubirea asta? un barbat seios nu cheama fete la hotel, daca te lasi esti o bolovana sincer,eu nici nu as fi discutat cu el, relatii in ziua de azi serioase nu prea exista decat aiureli,numai fi asa credula ca vei ajunge sa fi dezamagita de toti,numai crede asa usor in lume, lumea e curva, rea, ipocrita, doar pe interese atat, fiecare isi urmeaza doar interesele atat

| Doub a răspuns:

2 săptămâni? hm, cam puţin timp.

| Florentina9210 a răspuns:

Da draga mea, du-te cu el la hotel. Asta si vrea de la tine, crezi ca vine el atata cale sa te vada sau sa va plimbati? Sa fim seriosi. Nenorociti din astia sunt peste tot. Vor doar sa profite, se dau bine pe langa fete ca le iubesc, ca vor ceva serios, ca ei nu sunt ca ceilalti. Doar ca sa va ''impresioneze''. Am avut si eu unul de genul, dar eu nu am cedat, ceea ce te sfatuiesc si pe tine.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Florentina9210):

Dar de ce este el nenorocit? doar pentru ca vrea sex? el nu a obligat-o sa vina la hotel, e alegerea ei daca vrea sa mearga sau nu, el NU a obligat-o nimic, faptul ca ea nu gandeste si se lasa dusa de vorbele lui este problema ei, el doar isi atinge scopul NU este nenorocit

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu sunt nenorociti ei vor sex si isi spun asta daca stii sa le intrebi asta, sexual e o nevoie nu trebuie sa presupuna o nunta, tie tiam mai spus parca ca daca am spune ca vrem sex de la voi nu ati sta cu noi, motivul pentru care un baiat sta cu o fata e atractia sexuala sau poate e impotent, gay etc barbatul poate iubeste dupa sex, femeia inainte de a face sex

| JustMeForever3 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Ba este pentru ca ar trebui sa i spuna de la inceput ce intenti are cu ea nu sa o duca cu vrajeala doar ca sa faca sex si apoi sa o lase

| Florentina9210 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Bravo lui. Daca ea este fraiera si pica, e problema ei. Nu ma intereseaza ce face ea cu corpul ei. Oricum din intrebare reiese destul de evident motivul pentru care el vine la ea in oras.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru JustMeForever3):

Eu zic ca baiatul a fost foarte clar cand a mentionat cuvantul hotel ca vrea SEX, dar se pare ca totusi pe domnisoara o arde la pasarica, daca era domnisoara demna care se crede, in momentul in care baiatul pomenea de hote, ea ar fi dat ignor, dar nu a dat si totusi e pusa pe ganduriwinking baiatul nu are nici o vina, isi urmareste scopul doar

| Idkidk a răspuns:

Salut,

Poţi merge, dar ai grijă, poate vrea doar să faceţi sex, şi după te lasă, şi dispărut va fi. Oricum, fă cum simţi!

| adeadeliina a răspuns:

Nu, stai cuminte laughing nu il cunosti, nu v-ati vazut niciodata. Se poate da drept oricine la telefon. Cate se intampla azi in Romania. sau macar spune-i sa va intalniti undeva in public, gen o cafenea sau ceva, asa daca se intampla ceva e lume in jurul vostru si nu poate face nimic laughing asa va cunoasteti intai. daca mergi la hotel sunteti singuri in aceeasi camera, iti dai seama ce o sa fie, mai ales ca tu nu ai mai avut un prieten pana acum. Nu asa cunosti pe cineva. Ramane decizia ta, dar nu vreau sa aud la stiri ca o fata Tania de nu stiu unde a disparut sau s-a intamplat altceva laughing, deci, ia decizia corecta, si spune-i ca vrei sa te vezi cu el la o cafea sau ceva

| Tania_Todea_1997 explică:

Multumesc de sfaturi. Nu am sa ma las pacalit prin simplu fapt caci mai intai trebuie sa ne intalnim undeva public si eu voi fi cu parintii si eu nu am fost in cluburi sau discoteci si nu sunt o fata careia sa ii placa sa se plimbe noaptea am sa va scriu ce s-a intamplat poate a fi doar o gluma ca vine dar asta e viata merge mai departe happy

| Tania_Todea_1997 explică (pentru Tania_Todea_1997):

Pacalita laughing

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Tania_Todea_1997):

Mai du-te tu serioaso, vine studentia si ai sa vezi tu cum o sa tot iesi in club, asta bineinteles daca nu te retragi in casa si devi antiasociala

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Tania_Todea_1997):

E jalnic sa vi cu parintii la o intalnire in pulic

| Tania_Todea_1997 explică:

Buna dragi prieteni va multumesc pentru sfaturi!
de 1 saptamana imi tot cere poze cu mine in lenjerie a luat poze cu mine de pe instagram a inceput sa imi zica ca o sa le posteze pe net si din astea si ca o sa am de aface cu el si m-a blocat. Tin sa mentionez nu m-am inalnit cu el. Am vorbit cu o fata pe care o cunosteam si era prietena cu el pe facebook si mi-a spus ca ar probleme cu capu ca se da la toate fetele si la ea si i-a trimis poze cu el in lenjerie si tata i/a scris [e fb ca sa termine si a zis ca nu mi-ar dori sa ma probleme cu taicasau si sa ma tarasca prin tribunale. L-am blocat si sper sa nu mai aud de el. Multumesc si ma bucur ca am refuzat sa ma intalnesc cu el v-am ascultat sfatu si am cautat mai multe informatii despre el datorita voua caci mi-ati deschis ochii. Multumesc foarte frumos si v-asi da la toti fundita :*