| dianaalexandram a întrebat:

Buna dragii mei! Ofer funditahappy Mie imi place din nou de un baiat care i-am zis acum doua luni ca vreau sa ramanem prieteni din cauza ca eu am problema asa: Cand imi place de un baiat si incepe si el nu imi mai place si de exemplu cand imi zice sa iesim (prima intalnire) sunt stresata gen ca nu stiu ce sa vorbesc cu el sau asa....Si cum iar imi place de baiatul ala ..maine este o petrecere si merge si el si cu cat se apropie ziua de maine cu atat imi vine iarasi sentimentul ala naspa gen offf nu vreau sa fiu cu el sau asa. El inca ma mai place..si zilelele astea tot imi imaginam ce draguti am fi impreuna sau asa.Si acum desigur ma simt iarasi ciudat. Oare ii din cauza ca nu am avut relatii de durata? Dintre toti baietii cu un baiat am fost gen prieteni cu beneficii ieseam cam de vreo 5 ori in 3 luni ca el era din alt oras si cu el m-am obisnuit dar na din pacate nu se mai putea asa. Ce credeti ca ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna. Si eu eram asa,varsta era de vina,nu eram "pregatita" ca sa spun asa. Insa, am iesit prima oara cu acest baiat, mi-a placut, am iesit si a doua oara si imi cam placea. Daca ai noroc si baiatul nu este timid, cred ca va gasi el subiecte de discutii...
Mult succes! Daca vrei sa mai vorbim imi trimiti mesaj pe privat si te ajut.

| moniquah a răspuns:

Incearca sa ai rabdare si sa il cunosti sau asa. nu poti sa spui ca vrei sa fii cu un baiat pe care nu ajungi sa il cunosti sau asa. Incearca sa porti discutii cu el despre ce ii place si sa aflii mai multe detalii sau asa. si poate atunci o sa iti dai seama ca vrei sa fiti impreuna sau asa. bafta

| OoBunnyoO a răspuns:

Iesi cu el si ai rabdare. Probabil daca o sa astepti prea mult, el nu o sa mai astepte. Si nu cred ca ti-ar parea bine daca s-ar intampla lucrul asta. Ceea ce rezulta ca vrei sa fii cu el, dar nu esti pregatita sa ai o relatie de lunga durata, tocmai pentru ca nu ai avut relatii serioase pana acum. Este oarecum teama de nou. Iar acest pas il poti trece numai daca vrei. Si atata timp cat iti imaginezi ce draguti ati fi impreuna cred ca iti doresti acest lucru.
Sunt foarte multe fete care au aceeasi problema ca si tine. Stai linistita, majoritatea au trecut peste.

| VreauMiere a răspuns:

Pai spune-i ca refuzarea de data trecuta a fost un raspun rapid, la care nu te-ai gandit. Vorbeste cu el si zii ca de fapt raspunsul era "da" dar iti era frica din cauza lipsei tale de experienta in relatii sa il pierzi pe acest tip. Du-te la el cat mai repede ca "trenul" nu sta in statie pe vecie.