| Carmen a întrebat:

Buna dragilor.chiar am nevoie de ajutorul vostru.credeti ca fac bine daca l-as suna pe fostul meu prieten la care inca mai tin si sa-l intreb daca mai exista vreo sansa cu noi doi? stiind ca acum este cu cineva mi-a spus ca nu este nimic serios intre ei doi. vreau sa termin odata cu indoiala asta, sa stiu daca ma mai vrea sau nu.de aceea m-am gandit sa fiu directa.ramasese sa ne intalnim sa lamurim, dar pana atunci timpul trece si nu mai pot suporta incertitudinea asta. ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu ii spune la telefon, e prea impersonal si una e sa ii auzi doar vocea si alta sa ii si vezi expresia fetei cand o sa-ti raspunda!

Intalneste-te cu el ca din intamplare si intreaba-l direct!

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Poti sa-l suni si chiar sa stabilesti o intalnire amicala devansata, explicandu-i ca te doboara incertitudinea si iti doresti liniste in suflet. Trebuie sa ai curaj si sa-i spui ce simti inca pentru el, deoarece si el s-ar putea sa se simta singur fara tine si trist. Fata in fata, iti vei da seama ce intensitate mai au sentimentele lui in ceea ce te priveste. Pe deasupra, daca il suni, ii vei transmite si mesajul ca iti este de fapt dor, si astfel s-ar putea repara situatia din multe puncte de vedere. Bafta! Poate este mai dulce impacarea...

| evelynne a răspuns:

Ia-ti inima-n dinti si suna-lhappy spune-i tot ce ai pe suflet asa te vei simtii mai usurata... vezi ce zice si atunci stabiliti ce vei face de acum incolo.bafta:* ( sa ne zici ce-ai facut)

| Ofiintă a răspuns:

Nu trebuie sa fii asa de nerabdatoare. Vei astepta pana la intalnirea voastra si veti lamuri lucrurile.Asa ca vei afla daca s-a despartit de prietena lui pentru ca uh iai face mai mult rau lui daca l-ai suna pentru ca probabil inca nu s-a despartit de iubyta lui si incearca s-o faca intr-un interval de timp mai lung! asa ca eu zic sa-l asteptzi adica sa asteptzi cat mai ai de asteptat si asa el iti va spune daca s-a despartit de ea sau ca nu vrea ma rog deci Bafta

| YukyTsukiyomi a răspuns:

Sincer am fost si eu intr-o situatia asemanatoare problema sta in felul urmator :daca el s-a desp de tine si e cu aia si inca iti mai spune ca nu e nmc serios intre ei 2 eu zic sa nu-l crezi ca daca nu era nmc serios nu renunta la tine pentru aia partea a doua daca u te-ai despartit de el si inca mai tii la el du-te si intr daca mai vrea sa fie cu tine daca va vrea cu adevarat nu va mai stai pe ganduri sper ca te-am ajutat noroc! funda?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sun de acord!
sper sa ai noroc

| Kitzuu a răspuns:

Eu spun sa il suni... adica mna depinde din ce chestie v-ati despartit... inf tongue suna-l eu asa as face speranta moare ultima tongue