| andrarms a întrebat:

Buna!
Duminica voi merge cu familia mea la fostul meu prieten acasa. Parintii se inteleg foarte bine si mereu ei vin la noi sau invers.
Eu si cu baiatul ne.am despartit fiindca eu eram foarte geloasa cand el vorbea cu alte fete. Din cand in cand el ma mai satuta.
Si eu vreau sa ma impac cu el dar nu stiu cum. Il iubesc foarte mult si nu as vrea sa il vad cu o alta fata.
Ma puteti ajuta?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| BogdanS a răspuns:

In primul rand spune-mi cine de cine s-a despartit : tu de el sau el de tine. Daca s-a despartit el de tine incearca sa-i explici ca gelozia este un lucru bun, pentru ca ea arata cat de mult il iubesti. Daca tu erai geloasa DOAR cand vorbea cu fetele inseamna ca il iubesti cu mult mai mult decat crede.Insa daca te-ai despartit tu de el totul trebuie sa vina din suflet. Spune-i ce simti pentru el intr-o conversatie serioasa si plina de pasiune (ce siropos am fost la faza asta big grin).Si nu mai fi asa geloasa.doar vorbeste cu ele.Crede-ma ca este putin pe langa ce vad eu la liceu.
Si acum : ce naiba a patit Romania asta fratilor.Acum cativa anii baietii erau in limba dupa fete iar acum am raspuns la nu stiu cate intrebari in care fata vroia sa se impace cu EL.Se pare ca acum barbatul nu mai este doar putin mai frumos decat dracul, ci mult mai frumos.In fine, sper sa-ti rezolvi problema.M-ar bucura sa stiu ca nu am raspuns degeaba si ca am rezolvat ceva.Si tine minte : mereu cand vrei sa te impaci cu cineva sau sa-i spui cat de mult il iubesti totul trebuie sa vina dinauntru, din suflet.Sa-ti pui toata sperantele in tine nu sa intrebi pe aici.Sa stii ca oricat de vechi ar fi romantismul asta "din suflet" niciodata nu isi pierde din efect.

| andrarms explică (pentru BogdanS):

Verisoara mea i-a spus ca e mai bine sa ramanem prieteni printr-un sms, fiindca ma vedea mereu plangand din cauza lui pentru ca el imi spunea ca are putina treaba. si de fapt el statea cu baietii. Si asta ma durea: ca ma mintea. Era mai rece cu mine in ultima perioada. Parintii lui ma adora. Spun numai lucruri bune despre mine si mereu imi tin partea. Eu il iubesc enorm, dar el spune ca vrea sa fie singur. Poate ca vrea sa fie singur fiindca l-am innebunit cu gelozia? Si el ma iubea cand eram impreuna cu el. Nu mai simtisem asta pentru nici un baiat pana atunci. Si el e sensibil. Plange... Si nu pot sa il uit. Avem atatea in comun. Facem balet amandoi si ne vedem aproape in fiecare zi. Tu ce spui ca e mai bine sa fac? Eu una nu mai pot. Ma trezesc plangand. Te rog sa ma ajuti!

| Nicux1 a răspuns:

Spune-i ce ne-ai zis si noua.