| ana_8193 a întrebat:

Dupa cat timp de la contactul sexual neprotejat se poate face un test de sarcina pentru a afla sigur daca esti sau nu insarcinata?

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Dupa doua saptamani.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur, sigur, cam la 21 de zile. Testul se poate pozitiva mult mai repede, dar am o colega care a testat negativ pana la aproximativ 20 de zile de la conceptie, desi era insarcinata si acum are un bebelus frumos si sanatos.

| psiholoaga a răspuns:

Cam 12-14 zile. Faci unul, iar a doua zi mai faci unul. Daca nu vrei sa treci prin acest ritual dupa fiecare contact sexual, adopta o metoda contraceptiva adaptata tie.

| otypa a răspuns:

Normal ar fi la vreo 10-14 zile.

| lilia_2632 a răspuns:

De obicei testul se face după ce întîrzie ciclul cîteva zile! atunci rezultatul este corect! sigur poţi afla dacă esti însărcinată sau nu dacă ai fost în perioada fertilă cînd nu te-ai protejat, trebuie să faci nişte calcule.Baftă!

| leluc a răspuns:

Dupa 10 - 14 zile de la contact

| rebeka_3345 a răspuns:

Dupa 3 saptamani.

| onlyme_3202 a răspuns:

Cred ca dupa 10 zile de la contactul sexual cu "pricina" poti face teste cate vreilaughing

| madyyy18 a răspuns:

Buna din ce am citit si eu cel mai bine ar fi dupa ovulatie la circa 2 saptamana sau dupa o zi de la intarzierea menstruatiei atunci poti fii sigura ca esti sau nu la 2 saptamana de la conceptie nu apare intodeauna o sarcina depinde de organism cel mai bine ar fi sa mergi la un eco 3D si atunci poti stii sigur chiar si dupa 2 saptamana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai sigur, depa 21 de zile, am testat si eu,,,,,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 8 zile de la data cand tr sa-ti vina cm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

5 zile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie ar fi trbuit sa-mi vina de doua zile dar nimic

| ana_8193 explică:

Daca am luat Postinor 2 cu cateva zile inainte de c m este posibil ca acesta sa imi intarzie din aceasta cauza?