| gaby5995 a întrebat:

E asa o mare problema daca nu vreau sa fac oral? Prietenul meu insista foarte tare cu treaba asta. I-am tot explicat ca nu vreau. Pur si simplu sunt mai rusinoasa.

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da lasa fata rusinea ca esti cu iubitul nu cu un strain de pe strada. laughing) Ce cauta rusinea in pat? Las-o la usa, fa-i pe maicuta pe strada, cu iubitul poti sa fii si mai nebuna ca ai doar de castigat.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa-ti faca el tie, sau tu sa-i faci lui?

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca tu NU accepti sa practici sexul oral, si el doreste cu ardoare sa i se faca si un astfel de sex, in acel caz spune-i sa se duca la altele si sa revina la tine dupa ce isi va fi satisfacut ''damblaua''. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Chiar nu contează motivul. Orice activitate sexuală trebuie făcută de comun acord. Indiferent cât poate părea de scandaloasă / scârboasă ori exotică - fiecare „fantezie" e OK atât timp cât e împărtășită de ambii parteneri cu bucurie. Nu e ok dacă unul vrea, altul nu - iar primul caută să forțeze „mâna" celuilalt ca să-i facă pe plac.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu vrei nu o face.
Nu te lăsa forțată.
Ar trebui să îți respecte decizia.

| Sofer a răspuns:

Nu trebuie sa vrei. Inchizi ochi si hai papi bag-o ca eu nu o vad ca intra in gurita.

| Plato a răspuns:

Problema? E o intrebare retorica?
Sa-ti spun ceva: cand ai zis nu, iar el a insistat, e momentul in care ar fi trebuit sa-ti dai seama ca pentru el nu reprezinti mai mult decat beneficiile ce i le aduci strict fizic. Practic da, obiect sexual.

Nu e bine si nu e rau sa faci sex oral cu partenerul, e strict, dar strict decizia ta, cu care trebuie sa fii complet confortabila. In schimb, daca decizia e influentata de insistentele dobitocului, atunci e o problema, iar tu, daca esti fata desteapta, ai lua masuri. Imi pare rau ca te complaci cu ideea de a fi obiect sexual. Daca i-ar fi pasat de tine si din alte puncte de vedere, cu siguranta n-ar fi fost asta un impediment.
Eu indemn orice cuplu nu merge, din cauza ca cei doi efectiv nu se potrivesc, sa-si vada fiecare de treaba, ca doar se amana inevitabilul.

| Crackman a răspuns:

Mergi pe principiul meu.
Faci si iti face o data, daca totul ii ok se continua. Daca nu nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ești rușinoasa si cu el, degeaba mai e prietenul tău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care-i rusinea

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Daca nu intelege ca nu vrei, nu e partenerul potrivit.

| GouDidodino a răspuns:

Eu zic ca ar trebui să lași rusinea deoparte si sa te apuci de treaba, bănuiesc că tie iti place cand iti da limbi. Pune gura la treaba

| IamJoKeR a răspuns:

Dacă insistă ar trebui să îți găsești pe altcineva

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Pur si simplu sa-ti respecte decizia! Nu vrei, nu o faci, nu te lăsa forțată, nici obligată. Din moment ce tu nu vrei, iar el insistă e clar ca nu te respecta si nu e normal sa-ti ceara asta daca tu nu vrei. Nu e obligatoriu sa existe sex oral intr-o relatie, fie si de 10 ani. Dacă nu vrei nu o face, iar tu lasă rusinea de-o parte. Sau vrei sa faci dar ti-e prea rusine si de asta îl refuzi?

| Andreeamaruta a răspuns:

Eu zic ca esti in relația greșită. Atata timp cat el nu ti respecta decizia asta, clar ca nu ti va respecta si alte decizii. In plus, ar trebui sa te respecte si sa nu ti ceara asa ceva, in condițiile în care tu ii explici ca nu vrei. Bafta!

| R2D220MIHI a răspuns:

Tu si partenerul tau ar trebui a discutati sa vedeti ce nu ii convine fiecaruia si nu este o problema ca nu vrei sa ii faci oral dar trebuie sa vorbiti si din cate a inteles nu prea ai succes la vorbit cred ca ar fi cazul sa te desparti de el pentru ca nu te poate obliga sa faci ceva