| anonim_4396 a întrebat:

E o povestioara cam lunga dar sper sa nu va plictiseasca.Sunt implicat intr-o relatie de 7 luni. O iubesc enorm pe ea si ea zice ca ma iubeste pe mine(de multe ori simt ca nu-i pasa de mine). Am impresia ca este iubirea aceea pe care o simti doar odata in viata(absurd, mai ales pentru ca am 17 ani si jumatate), simt ca o iubesc enorm, pentru mine ea e cea mai importanta, cu mult mai importanta si ca familia, as fi in stare sa fac orice pentru ea, mi-as da si viata pentru ea! Totul merge bine, insa sunt momente in care pur si simplu o simt foarte foarte distanta si pare ca nu are nicio legatura cu mine.In fine asta a fost o introducere pentru ceea ce urmeaza.Azi vorbeam la telefon si nu stiu cum a venit vorba si si-a adus ea aminte de cum era ea inainte de mine si imi spunea ca ii e dor de cum era atunci si ca ii placea foarte mult atunci, ca sa nu para ca o lovitura la final adauga ca si acum e frumos si ca ii place.Va dati seama ce a fost in sufletul meu cand am auzit ca ii placea mai mult inainte. Apoi se leaga de mine si imi spune ca nu intelege cum pot sa fiu asa ca eu par sa nu tin la nimeni de langa mine. Ii explic ca eu o iubesc enorm si ca asta e felu meu de a iubi si ca ma dedic ei 100% si ca nimeni si nimic din juru meu numai conteaza atata timp cat ea e langa mine. Ea dupa toate astea imi spune ca nu stie cum pot fi asa ca ei nu ii ajunge(si se opreste) apoi reia si zice:"nu ca nu imi ajunge adica."se incurca in vorbe...Probabil fraza era ceva gen:Eu nu stiu cum poti sa fi asa ca mie nu imi ajunge sa fi doar tu langa mine.Bine poate si asta e absurd insa stiind cat de mult o iubesc eu si stiind ca eu as traii foarte bine si as fi cel mai fericit daca as aveao numai pe ea m-a cam lovit.Si cum asta nu ar fi fost suficient sa ma puna la pamant mi-a mai zis ca pe ea chestia asta (adica asta:ca nimeni si nimic din juru meu numai conteaza atata timp cat ea e langa mine) o scarbeste...Am simtit ca imi da cu ceva in cap.Practic ma critica pentru faptul ca o iubesc atat de mult.Nu stiu ce sa mai cred... Oare ce simte fata de mine? Sunt extrem de confuz am vorbit cu ea de foarte multe si ori ma face sa cred ca ma iubeste si cateodata simt asta, insa nu sunt sigur.Multumesc pentru ajutor!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca o sufoci. Nimeni nu-si doreste o dragoste sufocanta, apasatoare. Te va placea mai mult si te va admira daca ii dovedesti ca ai si alte prioritati si alte interese, ca esti un om normal, nu un obsedat.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

De acord cu brigaela.Se simte sufocata, tu practic o iubesti cat pentru amandoi. Si uite cum si-a luat-o in cap. Dragostea se castiga si faptul ca tu i-o pui mereu pe tava... duce spre un zid!
Mai las-o si pe ea sa te caute, sa ii fie dor de tine, sa sufere si ea dupa tine putin! Nu rezolvi nimic fiind 'sclavul ' ei!

| rey a răspuns:

Deci principiul meu e sa nu ma atasez de nimic, orice prieten te tradeaza, difera doar pretul.
Iti dai seama ca din prostia mea am invatat.
Un pariu pe o bere ca ii place de altcineva?
Si eu m-am despartit de prietena dupa ce am stat un an impreuna, in perioada asta te atasezi usor, dar daca e sa va despartiti nu stiu cum o sa treci peste.
In perioada asta isi selecteaza gena care sa o duca mai departe poate te simte ca nu esti Alfa, incearca ceva nou ceva adrenalina dar gandeste-te bine sa nu pari penibil.
Sau daca nu ati facut-o pana acum ar fi cazul caci si acum e tarziu.
Eu zic sa te distantezi putin sentimental fara ca ea sa simpta deoarece nu stiu cum o sa treci peste daca va despartiti.
Orice sut in fund e un pas inaintehee hee.
Succes.

| asdgfhresry a răspuns:

Deci cand sunteti singuri face to face intreab-o ce simte ea cu adevarat. Ce sentimente are pentru tine. Probabil zicand chestiile alea voia sa te indeparteze de ea. Probabil crede ca o sufoci sau, o minti. Nu prea stiu ce ar putea fi in capul ei. Oricum trebuie sa lamuriti totul. Poate a cazut intr-o pasa proasta si cine stie ce a auzit despre tine. Poate numai simte acelasi lucru pentru tinestraight face sau poate te iubeste prea mult si crede ca ceva e in neregula.

Sper ca te-am ajutat happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc mult! Incerc sa nu ii mai arat atat de mult si daca intr-adevar ma iubeste si tine la mine va observa si va tine de mine. Daca nu asta e, este extrem de greu dar dragoste cu forta nu se poate! Multumesc inca odata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca stie sa aprecieze o dragoste mai profunda. Poate simte ca o sufoci, ca vrea mai multa libertate...