| Darjan_Darius_1994 a întrebat:

Este ceva anormal in faptul ca penisul meu are 10cm cand este sculat si 2cm cand este... ma rog big grin "in zona lui de comfort"? Mentionez ca am 12 ani.

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Stai linistit ca e perfect normal, abia acum incepe sa-ti creasca. Ce-i drept e foarte mic in stare flasca, asta daca l-ai masurat corect.

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

La 12 ani ai tai, penisul este normal dezvoltat. El are timp sa creasca pana la 18 ani.

| Helpme99 a răspuns:

Si asta e efectul societatii asupra aspectelor sexuale. facepalm.

Nu te ingrijora totusi. O sa.ti creasca, mai ales de la pubertate. Corpul uman se dezvolta pana la 21 de ani. Deci ai timp.
Marimea nu conteaza ci mai degraba circumferintawinking Plus ca nicio femeie nu se va lua de tine ca o ai mai mica. Chestiile astea nu conteaza.

| Rob3rt97 a răspuns:

Cam mica cand este in stare fleasca, dar totusi ai 12 ani. Nu mai te masturba nu o sa iti mai creasca vorbesc serios. O sa creada ca deja ai inceput viata sexuala si nu mai are rost sa se dezvolte.