| Lory90 a întrebat:

este ciudat pentru unii ca am astepta pana la aproape 20 de ani ca sa-mi incep viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| Adolescentul a răspuns:

Felicitarihappy. Nu este deloc un lucru rau ci din potriva este un lucru chiar foarte bun si de apreciat si luat aminte pentru altii happypoate ca multi dintre noi nu aveama ceasta rabdare, insa daca la tine asa a fost sa fie ca tocmai la 20 de anii sa i`ti incepi viata sexuala nu este vina nimanui happy ci doar asa s-a intamplat nimic mai multhappypapa.

12 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Si eu am 20 de ani...de fapt peste 3 luni fac 21 si nu m-am grabit sa fac pasul asta.Acum, cand in sfarsit mi-am gasit alesul mult asteptat... vreau sa fac acest pas.

Ai grija cu cine faci acest pas, trebuie sa fie cineva care sa "indeplineasca" anumite conditii:

1. trebuie sa te respecte si sa te iubeasca (si dovezi, nu vorbe)
2. nu trebuie sa te constranga sa faci acest pas si sa te inteleaga
3. trebuie sa fii sigura ca ai sentimente pentru el

Daca vor fi astea, va fi mai usor pentru tine si vei ramane cu amintiri frumoase...Baftawinking

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

De fapt... e chiar tare. big grin

| valy a răspuns:

Poi treaba sta in felul urmator...este foarte bine ca ai asteptat pana la varsta asta ca sa incepi acest lucru, poate nu ti-ai gasit persoana potrivita pe care sa o iubesti si sa ii oferi tot.este foarte bine lucrul asta, sunt fete care stau mult mai mult.si ma bucur ca mai exista fete ca tine...cu mintea ta:*:*:*:*

| SCUFY a răspuns:

Daca ai facut-o acum inseamna ca persoana respectiva a meritat.multa fericire

| unu a răspuns:

Un OM, frate! Auzi? Un OM! laughing laughing Tepes e un OM laughing de-ala cu suflarea lui dumnezeu peste el, nu ca animalele fara suflet laughing

Poti sa-ti incepi viata sexuala cand vrei tu, dar asta nu inseamna ca cei din jur n-or sa te barfeasca. Asta e lumea. Mai bine pastreaza secretul asta doar pentru tine.

| cristibossu27 a răspuns:

Nu.eu cred ca e bine ca ai inceput mai tarziu.bravo tie.cred ca esti unicata.si nu te mai lua dupa gura lumii.

| angel_5676 a răspuns:

Nu, nu este deloc ciudat, poate nu ai gasit baiatul potrivit. E mult mai bine asa decat daca o faceai de la 13-14-15 ani asa cum o fac altelelaughing

| liubuska a răspuns:

Sal, eu as zice ca nu atit de ciudat, trebuie sa faci asta cand simti ca esti gata si cand doresti asta, aproape 20 nu este atit de mult! succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu ai treabă cu gura lumii, şi aşa foarte slobotă.
Nu trebuie să dai explicaţii, este viaţa şi intimitatea ta şi faci cum crezi de cuvinţă, ce atâtea comentarii din partea lor?
Eşti de apreciat nu de râs!
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e ciudat. e chiar foarte bine.ai grija cu cine iti incepi viata sexuala.ai grija sa merite.fiindca prosti si idioti sunt destui. tu cauta un OM.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo tie! Chiar ai aprecieri pentru asta si pntru faptul ca nu ai sarit in pat cu primul barbat, doar pentru a nu fi tratata ca,, virgina" de cele mai,, experimentate"!
Bravo!

| Lory90 explică:

Va multumesc tituror.am asteptat un an si unpic sa merite sa fac acest pas si deocamdata totul este bine sunt ca iubi de 2 ani si.