| Doina0089 a întrebat:

Buna, eu și fostul meu iubit am avut o relație la distanta, am fost impreuna 2 ani și ne-am despărțit luna trecută. El m-a iubit extrem de mult, mi-a demonstrat lucrul asta in nenumărate rânduri…nu m-a înșelat niciodată și vorbeam non stop, zi și noapte. Era foarte îndrăgostit de mine, m-a așteptat 8 luni in care ne vedeam doar pe camera… luna trecută însă el a trecut printr-o mutare si nu îmi mai dădea atenție nu ma mai suna si nu mai vorbea cu mine. Eu m-am panicat, am crezut ca gata nu ma mai vrea…eu i-am spus ca vreau sa ne despartim doar sa ii văd reacția si m-a dezamăgit ca a fost de acord si nu a insistat… l-am lăsat câteva zile, după l-am căutat dar nu prea voia sa vorbească, abia scoteam 2-3 cuvinte. Eu m-am enervat si l-am blocat peste tot dar după iar l-am deblocat si încerc de 2 săptămâni sa îl fac sa înțeleagă de ce am făcut lucrul asta dar nu vrea sa ma asculte…spune ca s-a răcit de mine după 3 sapt…eu il iubesc enorm de mult si sunt disperata…un sfat va rog (el este mai mic cu câțiva ani decât mine)

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil era prea rănit de decizia ta de a-l lăsa și de aia n-a insistat.

| Violleta2022 a răspuns:

Se cheama relatie virtuala si nu are cum sa-ti fie iubit, fiindca iubiti se mananca cu sex, ori la voi a fost un simplu flirt, pe camera video.
Nu stiu cat de micuta esti, dar se pare ca nu esti capabila sa realizezi ca relatiile virtuale NU sunt relatii reale.
Ca sa traiesti o poveste de dragoste reala, trebuie sa te intalnesti in viata reala cu un baiat si sa ajungeti sa va sarutati, mangaiati... samd.

| Doina0089 explică (pentru Violleta2022):

Ne am văzut și am și am și stat impreuna

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci omul ala a trecut printr-un moment greu... si crezi ca ii ardea de o gluma, legata de despartire? Zau asa...

Daca vrei sa fiti impreuna inapoi, demonstreaza-i si tu lui ca il iubesti, in multe moduri.

| Doina0089 explică (pentru DoarBogdan):

Cred ca și a făcut o relație deja?

| Doina0089 explică (pentru Doina0089):

Ma gândesc sa ii dau pace, poate pe viitor ne vom apropia iar. sper

| Crackman a răspuns:

De ironic după ce nu ti-a mai dat atenție, tu ai devenit îndrăgostită. Ei bine ești o persoana toxica

| Doina0089 explică (pentru Crackman):

Nu zic nu, amândoi am fost toxici in relația asta. Eu nu aveam voie sa vorbesc cu nimeni, sau sa ies fără el sau sa port pantaloni scurți. Se despărțise de mine in Iunie și peste 2 sapt mi-a dat mesaj ca vrea sa ne împăcăm și ne am împăcat atunci. Iar acum e diferit pentru ca am făcut eu greșeala asta… oricum cred ca am insistat prea mult și nu cred ca o sa mai vrea vreodată ceva cu mine

| Crackman a răspuns (pentru Doina0089):

Pai cel mai bine cauți ceva fizic care poate sa stea lângă tine
... si sa te lase tot odată sa mai ieși pe afara
La fel și tu pentru el

| Doina0089 explică (pentru Crackman):

Problema e ca in toxicitatea noastră, noi chiar ne am iubit și nu înțeleg cum poate sa treacă așa repede peste. adică totuși este abia o luna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citește de 100 de ori - nu ai avut nici o relație cu nimeni.

Doar ai discutat cu unul pe internet.

Și eu am discutat cu zeci de femei pe internet și era nevasta mea la 4 metri de mine dar ele nu știau.

Așa a discutat și ăla din plictiseală cu tine.

Îl doare undeva de tine și ești fix 0 pentru el.

| Saiko10 a răspuns:

Aici este greseala ta, normal ca omul nu mai vrea cand vede cat de usor te desparti de el, si pe ce motive. jocurile astea sunt de copii mici, daca ai o problema in legatura cu comportamentul lui ii spui direct ce te deranjeaza, nu te desparti de el si il blochezi si dupa vrei sa te impaci, nu poti sa faci prea multe, daca iti ceri scuze si ii spui ca a fost o greseala din partea ta si nu mai faci chestii de genul poate te iarta, dar nu este garantat deloc.

| Doina0089 explică (pentru Saiko10):

Încerc sa ii zic ca o sa ma schimb și o sa se schimbe totul intre noi dar îmi da seen la orice ii spun…

| Saiko10 a răspuns (pentru Doina0089):

Atunci nu vrea sa e impace cu tine, asta este, inveti din ce ai facut si treci mai departe.

| TeodorescuAndrei a răspuns:

Cand te joci cu focul te arzi.