| bluesky a întrebat:

Eu si prietenul meu ne-am despartit de vreo doua luni si acum am aflat motivul: cineva i-a spus ca m-a vazut ca m-am sarutat cu un prieten bun de-al lui care este si prieten bun cu mine. Nu este adevarat, de fapt noi povesteam nici vorba sa ne sarutam. Acuma el vrea sa se razbune pe mine si se da la cea mai buna prietena a mea, ea l-a respins iar el i-a spus despre faza cu sarutul si prietena mea mi-a spus mie si mi-a mai zis ca el a facut-o sa promita ca nu zice la nimeni, Nu m-a intrebat nici pe mine nici pe prietenul lui daca e adevarat, el crede doar ce i-a spus acea persoana.

Intrebarea mea este: Ce sa fac? S vorbesc cu el? Ce sa ii zic? Nu as vrea nici sa stie ca prietena mea si-a incalcat promisiunea fata de el.
Poate daca am clarifica lucrurile ne-am impaca, dar nu stiu cum sa procedez. Ce parerea aveti?

Răspuns Câştigător
| Myladdy a răspuns:

Poti vb cu el in asa fel incat sa-l faci sa-ti zica singur de ce a facut-o[despartirea]. Spre ex sa-i zici ca nu pricepi de ce s-a suparat, ca tu n-ai facut nimic rau, etc...si atunci el sare de kur in sus si gata,. rezolvati!

3 răspunsuri:
| Ирина19 a răspuns:

In asa cazuri trebuie sa vorbesti neaparat cu el, pentru ca o sa te creada mereu vinovata de despartirea voastra.Iesi la un suc cu el, vorbiti despre orice, si la urma vorbiti despre relatia voastra, si cumva il intrebi care a fost motivul de tea parasit, ca ai vrea sa stii concret, insista pana ce nu-ti va spune, si atunci zii care este adevaraul:faptul ca nu te-ai sarutat cu prietenul lui si nu vei face asa ceva in veci.Bafta :*

| dia_8663 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-i spuna prietena ta ca sa nu creada tot ce afla si sa mearga sa vb cu tine si cu prietenul lui.

| dyutza_7044 a răspuns:

Sa vorbesti cu el si sa-l intrabi de ce ii crede pe altii... daca avea incredere in tine nu se intampla asta si eu cu prietenul meu ne-am despartit vara asta tot din aceeasi cauza dar si-a dat seama ca nu e adevarat si ne-am impacat si totul e bine