| ccristina123 a întrebat:

Eu si prietenul meu suntem de 3 ani impreuna si totul mergea bine. Intr-o perioada am fost despartiti si in acel timp el s-a dat la o fata si s-a gandit sa se puna cu ea. Pana la urma ne-am impacat si au trecut 6 luni bune in care ne certam pe tema asta pentru ca el vorbea in continuare cu ea mai mult decat niste simpli colegi.In final,el s-a despartit de mine pentru ca il "sacaiam " cu acest lucru si mi-a spus ca este confuz si nu stie daca ma mai iubeste. Mi-a spus ca intr-o luna o sa imi spuna daca mai vrea sa fim impreuna sau nu, ca el spera sa fiu potrivita pentru el si ca nu o sa faca nimic in acest interval de timp.Nu au trecut nici 2 ore si s-a dat la una,iar eu nu stiu ce sa fac. Si eu am facut niste greseli in trecut,dar nu asa de imense. Acum imi pun problema ce sa fac,sa il mai caut,sa il las in pace,sa mai sper in continuare sau sa incerc sa il uit. As dori niste sfaturi in legatura cu aceasta situatie, parerea voastra.
Va multumesc

8 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Doamne il calcam pe cap daca eram fata si imi facea chestii din astea

| sssssymo a răspuns:

Draga mea, stiu cat de dureros e sa suferi din dragoste, dar raul trebuie taiat de la radacina.Eu cred ca ar fi mai bine sa te indepartezi de el pentru ca nu e bine sa traiesti cu spaima ca intr-o buna zi te va insela din nou.Ai grija de tine si sper sa iei decizia corecta

| neutrino a răspuns:

L-ai sugrumat si el a plecat sa respire aer curat. Lasa-l liber si este posibil sa se mai intoarca si pe la tine.

| Felys a răspuns:

Nu ai inteles ca s-a plictisit de tine,ce rost mai are sa il mai cauti,doar ca sa te injosesti, cauta si tu pe altcineva, e clar ca nu ai cum sa reinvii sentimentele cu acest baiat, uita-l, e de domeniul trecutului

| andrei1237 a răspuns:

Ar trebui sa il lasi in voia lui sa ii dai frau liber.Gandeste-te ca totul va fi bine, nu mai fi asa geloasa.

| jrockfreak a răspuns:

Cum a zis si restul lumii, mai bine pastrezi distanta. Mi se pare ca nu prea stie sa te respecte. Gandeste-te daca intr-adevar merita sa induri pornirile lui (raspunsul e nuwinking ).

| CristinaCtC a răspuns:

Daca iubesti, lasa liber si daca se intoarce inseamna ca-i al tau, dar daca nu, inseamna ca niciodata n-a fost al tau! love struck

| dweq a răspuns:

Deci eu cred ca ar trebui sa-l uiti sa fii imreuna cu altcineva sau asa nu stiu
s poata o sa fie gelos si implus daca se da la altele e un curvar