| anonim_4396 a întrebat:

Fac dragoste protejat. De câteva zile urinez des si mai nou ma dor sânii. Am făcut un test săptămana trecută si a ieșit negativ. Credeți ca as putea fi însărcinată?

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

>> De câteva zile urinez des

Ar fi bine sa mergi la doctor. Daca nu bei prea multa apa probabil ai o infectie.

>> ma dor sâni

Ar putea avea legatura cu hormonii mai curand decat cu altceva, in contextul tau.

>> a ieșit negativ

Daca l-ai facut atunci cand trebuie, prima data dupa 7-10 zile de la data cand ar fi trebui sa apara menstruatia rezultatul ar putea fi de incredere.

Daca a iesit negativ si ai vreun motiv sa crezi ca esti insarcinata trebuie repetat. Un motiv serios sa te intrebi daca esti insarcinata este intarzierea menstruatiei.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Problema ta este una de natura medicala si din acest motiv cel mai indicat mod de a actiona il reprezinta consultatia efectuata de medicul de familie. In cazul in care actele sexuale sunt mereu intretinute cu folosirea unei metode de protectie sigure, formarea unei sarcini teoretic devine IMPOSIBILA in aproape toate cazurile. Pentru ca rezultatul unui test de sarcina sa fie valabil/valid si sigur corect, testul se poate efectua doar dupa trecerea a minim 21 de zile de la data intretinerii ultimului act sexual sau dupa o intarziere de cel putin 8 zile a menstruatiei. Rezultatul oricarui test desarcina efectuat mai devreme este INCORECT. In cazul prezentat se poate presupune ca existenta unei sarcini teoretic este IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| Nemessys a răspuns:

"Am făcut untest săptămana trecută si a ieșit negativ. Credeți ca as putea fi însărcinată?" BRAVO! TE FELICIT!

| Dedi1314 a răspuns:

Daca a fost protejat nu ai de ce sa iti faci griji, plus ca ai spus ca testul este negativ.