| StefanaOstaci a întrebat:

Acum o luna jumatate am avut primul contact sexual protejat in care nu a intervenit nici o problema. Dupa doua saptamani mi-a venit menstruatia in cantitati normale dar dupa am avut o senzatie de greata ce m-a tinut aproximativ o saptamana asa ca am decis sa fac un test de sarcina care a iesit negativ. dupa o saptamana de la acest eveniment au inceput sa ma doara sfarcurile, mai exact sa fie foarte sensibile la atingere dar dupa 3 zile mi-a trecut. Totusi am mai facut si al doilea test de sarcina care a iesit tot negativ. Acum sanii ma dor cu totul si imi fac griji. Exista totusi sanse sa fiu insarcinata sau este posibil ca durerea sa apara datorita faptului ca in cateva zile ar trebui sa imi vina menstruatia (menstruatia nu imi vine de obicei regulat dar in ultimile 4 luni am observat ca a venit regulat) si sa ma doara datorita schimbarilor hormonale in urma primului contact sexual? Mentionez ca am 19 ani si am sanii destul de mari.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caresshill a răspuns:

Sincer prin asa ceva am trecut si eu cu prietena mea si m-am speriat de moarte cand mi-a zis aceleasi sinptome, da a trecut timpu si si-a revenit, deci te pot sfatui sa stai calma, totu va fi bine...

6 răspunsuri:
| Dintrebare a răspuns:

Iti faci autosugestie, de aia ai impresia ca tot ce ti se intampla sunt semne ale unei sarcini. Eu zic sa stai linistita

| StefanaOstaci explică:

Sincer ma simt putin mai bine dupa ce mi-ai spus dar imi poti spune te rog cam in cat timp i-a trecut prietenei tale?

| Caresshill a răspuns (pentru StefanaOstaci):

Se intamplase dupa cei trecuse menstruatia si pana i-a venit din nou menstruatia am stat cu nodu in gat, dar mi-a zis ea ca si dupa ce ia trecut inca avea frica, si am stat si m-am gandit in locu ei (16 ani avea atunci) ca probabilitatea de a fii mama la varsa aia si ca parinti no so mai bage in seama i s-a creat o frica mare...

| StefanaOstaci explică (pentru Caresshill):

Si dupa aceea i-a trecut? luna urmatoare nu a patit la fel?

| Caresshill a răspuns (pentru StefanaOstaci):

Nu, am mai intretinut relati si nu a avut nimic, da iti zic ca frica o sa ai mereu de fiecare data cand o sa faci e o frica interioara ce numai tu poti scapa de ia singura, la tine gandestrete ca ai facut-o/faci protejat, dar sa o faci fara o sa ai griji mai mari, na nu stiu ce sati mai zic da cu timpu o sa-ti treaca frica si senzatia asta

| Attyboy14 a răspuns:

Mai fa-o odata. Si spune cum arati ca sa stiu si eu. adica draguta uruta sau sexy