| cristina21 a întrebat:

Buna fetelor am si eu o intrebare...acum cateva zile prietenu meu si-a dat drumu in mine(sunt in perioada fertila)este posibil sa raman insarcinata? de a 2 a zi de cand s-a intamplat am dureri de burta jos... ce inseamna? sunt sau nu insarcinata? astept un raspuns...cristina.multumesc

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca erai in perioada fertila sigur esti insarcinata.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La doua zile de la contact nu ai cum sa ai semne de sarcina. Mai degraba durerile alea sunt legate de vreo infectie cu transmitere sexuala pe care ai fi putut-o lua in timpul contactului neprotejat.
Daca erai in perioada fertila, probabil ai ramas insarcinata. Ai sa afli de-abia la minim 21 de zile de la acest contact sexual, facand un test de sarcina din urina de dimineata.
Daca vrei sa stii mai repede, poti incepe sa faci teste cam din ziua in care ar trebui sa vina menstruatia, dar tine minte ca daca sunt negative nu au nici o semnificatie pana macar in ziua 21-22. Am o colega care acum are o frumoasa fetita. La 19 zile de la contactul sexual in care a ramas insarcinata a facut test de sarcina din prima urina de dimineata. A iesit negativ cu toate ca ii intarziase menstruatia 5 zile. L-a repetat a doua zi (ziua 20) si era tot negativ. Insa peste doua zile (ziua 22) era pozitiv doar din urina de dimineata (a facut in aceeasi zi un test din urina de dimineata si era pozitiv si unul in cursul zilei si era negativ).

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cristina, eu n-am zis ca sunt dureri de dezvirginare, ci dureri date cel mai probabil de o infectie. Ea nu e o obligatoriu sa fie o boala strict cu transmitere sexuala, te poti infecta cu bacterii acare traiesc in mod normal pe organele lui genitale sau chiar pe organele tale genitale si care in timpul contactului sexual au fost introduse in vagin. Se poate intampla chiar daca respecti cu strictete igiena, stai linistita. Mergi la ginecolog si vei afla daca am dreptate, fiindca pana la uram e doar o suspiciune.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Fa un test de sarcina. Daca pastilute nu iei, caciulita nu avea si si-a mai si dat drumul in tine cand esti in perioada fertila ce ai vrea?

| Sara2 a răspuns:

Cel mai bine luai pastila de a 2 zi si nu-ti mai bateai capu

| thegreatgatsby a răspuns:

Bai frate eu pentru ce imi baqt degetele si unghiile proaspat facute aici? ha? vedeti ce se intampla? sa va fie invatatura de minte. va zic mereu sa folositi prezervativu... dati-va in rinichi! foloseste prezervativu.

-cristina (boss)

| cristina21 explică:

Chestia este ca aveam caciulita mai SoftCristi dar s-a rupt...hee hee

| cristina21 explică:

Brigaela nu e prima data cand fac sex neprotejat cu partenerul meu...ne cunoastem de de 2 ani jumate numai ca pana acum nu s-a intamplat sa se rupa prezervativul sau sa isi dea drumul in mine...deci de la ce sunt durerile jos? mersi

| lora_9285 a răspuns:

Din moment ce ai spus ca erai in perioada fertila atunci cred ca-ti este clar raspunsul.Nu-ti mai ramane alceva de facut decat sa faci un test.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu este obligatoriu să rămâi însărcinată de la primul contact sexual neprotejat.
Eşti în perioada de fertilitate, deci şansele sunt foarte mari să rămâi însărcinată.
Nu te juca, nu este de glumit.
Foloseşte prezervativul, nu dă bătaie de cap şi nici pe drumuri nu te pune.
Un test de sarcină după minim 7 zile de la acest contact neprotejat şi repetarea lui în zilele premergătoare menstrei. O sarcină poate să se instaleze cu mai multă siguranţă dacă menstruaţia întârzie mai mult de 5-7 zile de la data presupusei sângerări.
Pa, pa.