| Un NiMeNi CeLeBrU a întrebat:

Care ar fi sansele sa raman insarcinata daca fac dragoste cu prietenu in perioada nefertila si nu ejaculeaza in mine? dar in perioada fertila?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sansele sunt suprinse intre 4 si 27%: 4 in prima zi de menstruatie, 27 in ziua ovulatiei. In rest, variaza intre aceste limite, crescand din prima zi a ciclului pana in ziua 12 si scazand apoi papa la o noua menstruatie.

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai sanse sa ramai insarcinata exista in ambele cazuri, doar ca sunt sanse destul de mici, mai ales atunci cand nu esti intr-o perioada fertila.
daca nu ejaculeaza in tine si esti intr-o perioada nefertila, din cate stiu cam 80% esti protejata, dar daca esti intr-o perioada fertila, riscul creste, datorita faptului ca in lichidul preejaculator poate exista sperma si daca esti in perioada fertila, e nevoie doar de un strop de sperma si e de ajuns sa ramai.Totusi multi folosesc aceasta metoda, adica coit intrerupt si metoda calendarului, sunt metode naturale care pentru. unii sunt eficiente dar pentru.altii nu.
Multi folosesc numai aceste metode si nu a existat sarcina, dar sunt multe cazuri in care raman insarcinate, abstinenta e cea mai sigurahee hee.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Șansele cresc când te apropii de ovulație, șanse mari în ovulație și mici când ieși din ovulație. Nu se poate spune cu exactitate un procentaj deoarece fiecare femei este unică în felul ei și poate să rămână însărcinată în orice moment al ciclului menstrual dintr-un singur contact sexual neprotejat sau nu!
Pa, pa.

| mihaela_7412 a răspuns:

Pai nah sanse sunt nu sunt multe dar sunt si el imi bine protejativa ca sa nu aveti surprize

| andrei a răspuns:

Daca faceti dragoste nici una:p

Răspuns utilizator avertizat