| iPhone23 a întrebat:

Buna grup in data de 28 februarie mi-a venit menstruația pana in 4 martie
In data de 14-15 martie tot îmi curgea sânge acum e luna aprilie adica 57 de zile de când nu mi-a venit menstruația am făcut 4 teste de sarcina din 10-10 zile si toate negative
Si in februarie am luat o pastilă escapelle

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil intreaga activitate hormonala din organismul tau, este grav/sever afectata de hormonii sintetici provenit din pastila contraceptiva Escapelle. In unele cazuri activitatea celor 2 ovare este atat de grav afectata, incat uneori ciclul menstrual se poate prelungi pana la o durata de 3-4 luni sau chiar si mai mult. Este cu totul inutil, ilogic si lipsit de sens sa mai efectuezi teste de sarcina fiindca rezultatul testului de sarcina care este efectuat dupa trecerea a 28 de zile de la data ultimei ovulatii sau a ultimului sex neprotejat, este intotdeauna 100%, valid, valabil si corect. In astfel de situatii nu poti sa faci nimic altceva in afara de a astepta ca la un anumit moment dat sa porneasca sangerarea menstruala. Multa sanatate!

| iPhone23 explică (pentru corbulalbrosu):

Maine o sa merg la ginecolog am obținut o trimitere de la medicul de familie, sunt minora 16 ani doar am nevoie in caz de adult daca sunt gravidă daca vreau sa fac avort

| Teo29 a răspuns:

Sanse de sarcina acum nu cred ca mai exista, dar, pastila de a 2 zi iti va face mari probleme pe viitor, cu dereglari ale menstruatiei.

Sfat : Folosiți prezervativul data viitoare, corect, și de fiecare data!

| iPhone23 explică (pentru Teo29):

Sa folosit doar ca s-a spart