| anonim_4396 a întrebat:

I-am facut oral prietenului mei si cred ca si-a dat putin drumul in mine si apoi ne-am sarutat. El a mers sa ne spele pe dinti cu apa rece si pasta si apoi mi-a facut el oral. Mentiobez ca iau anticonceptionalele la ora fixa si nu am uitat nici-o pastila si cu doua zile inainte de acest act sexual am baut un sfert de cana cu ceai de tei si putina sunatoare. Pot ramane insarcinata? Am avut grija sa nu iau alte medicamente timp de o luna buna si sa nu consum nimic ce ar putea sa scada eficienta anticonceptionalelor, doar ceaiul ala...am luat doua guri

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Nu ramai gravida daca faci sex oral...n ai avea cum. Spermatozoizii nu supravietuiesc acidului gastric din stomac si n au cum sa ajunga uter sau trompele falopiene pentru a fertiliza un ovul prin inghitire, ci numai prin contact sexual vaginal cu ejaculare in interior. Daca iei anticonceptionale constant nu ramai gravida si o ceasca de ceai de tei si sunatoare bauta ocazional nu afecteaza eficacitatea AC. Poate daca ai consuma cantitati considerabile. Asa ca nu ti mai face atatea griji degeaba!

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti ramane gravida de la sexul oral si nici de la ceai!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu poti ramane gravida ca ai luat anticonceptionale, 2 guri de ceai nu afecteaza cu nimic.

| anonim_4396 explică (pentru MihaiNicu23):

Am citit ca ceaiul de sunatoare poate sa elimine efectul anticonceptionalelor. Apoi am citit pe forum ca nu are nimic. Nu mai stiu ce sa cred laughing

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru anonim_4396):

De la o gura de ceai nu are ce sa se intample.

| Mada1920 a răspuns:

Vai si amar de capul tau...stii sa ai relatii intime dar nu ai habar de cum se ramane insarcinata si cum nu, e bine ca stii de anticonceptionale.

| anonim_4396 explică (pentru Mada1920):

1. Nimeni nu s-a nascut invatat.
2. Nu stiam ca nu raman insarcinata daca partenerul, care a avut putin spermatozoizi in gura apoi s-a spalat cu pasta, mi-a facut oral.
3. Si nu stiam cat de "sensibile" sunt anticonceptionalele la sunatoare.

| Mada1920 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu era mai bine daca te documentai inainte sa te apuci de relatii amoroase? Sau vrei ca maine poimaine sa te trezesti si gravida fara sa stii?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru anonim_4396):

"2. Nu stiam ca nu raman insarcinata daca partenerul, care a avut putin spermatozoizi in gura apoi s-a spalat cu pasta, mi-a facut oral."
Partenerul tau a facut o autofelatie!? laughing laughing laughing

| JoookkkeeeRRR a răspuns:

Nu poti ramane insarcinata de la sexul oral

| Badboi a răspuns:

Nu ai cum sa ramai gravida daca și-a dat drumul in gura ta frate laughing

| anonim_4396 explică (pentru Badboi):

Faza e ca mi-a facut oral dupa ce l-am lins si eu cu sperma in gura si s-a spalat cu apa rece si pasta si nu stiu daca mai aveau efect anticonceptionalele dupa sunatoarea aia. Eu de asta nu sunt linistita laughing

| Badboi a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai de ce sa folosești anticonceptionale