| cryss_1828 a întrebat:

Buna iar. ( Sunt tot Simona ). am si eu o nelamurire daca ma puteti ajuta. Ieri am facut dragoste cu iubitul meu ( v-am povestit anumite chestii in leg cu asta ) si eram in a3a zii de menstruatie ( mie atunci in curge cel mai putin ) si el a ejaculat in mine.Stiu ca in primele 5 zile inainte si dupa ce vine menstruatia sunt cele mai putine sanse sa ramai insa. mi-e putin frica. Tin sa specific ca luna trecuta am luat pilula de a2a zii iar ciclul mi s-a dereglat ( mi-a venit mai devreme cu 10 zile ). Sunt sanse mari sa raman insarcinata? Va rog repede o parere :-s

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Chestia cu 5 zile nu se aplica cel putin 6 luni dupa o pilula de a doua zi, fiindca ciclurile si ovulatiile survin neregulat. Asa ca da, ai un risc mediu de sarcina si nici nu mai poti lua contraceptie de urgenta.

| Roxana_6190 a răspuns:

Mai asta nu se stie. desi... nu cred ca esti insarcinata! Faptul ca ti s-a dereglat nu este asa de rau. consulta un ginecolog. Daca luna viitoare vine tot asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate mi s-au spus si mie sunt sanse.am patit la fel, acum a trecut 2 luni de la acel incident si saptamana asta am fost la ginecolog si an facut cu medicul tesu si nu sunt insarcinata.Bafta,si ai grija de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate mi s-au spus si mie sunt sanse.am patit la fel,acum a trecut 2 luni de la acel incident si sapt asta am fost la ginecolog si an facut cu medicul tesu si nu sunt insarcinata.Bafta,si ai grija de tine