| DianaPUF a întrebat:

ii place mult de un baiat care a fost cu o fata din liceul meu,ea s-a despartit de el dar acesta inca se mai da la ea,noi mai iesim afara(eu,fata de care va zic(Ana),baiatul acesta si inca o fata).
In fine,problema e ca Ana are alt prieten dar el inca se mai da la eaumpic,problema e ca mie imi place de el,mi-a cerut nr de telefon si se poarta dragut cu mine dar nu ca la o fata de care sa ii placa,inca se uita dupa Ana, VA ROG DIN SUFLET...ce as putea sa fac sa ii atrag atentia? sa ma placa putin si sa uite de Ana ca nu mai are sanse cu ea oricum(acum sunt prieteni) ca mi-a zis Ana ca nu il mai place in felul ala.Asa ca va rog din suflet, ce sa i zic? cum sa ma port cu el? multumesc pentru ajutor tuturor.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa incerci sa fii cat mai des si cat mai mult timp alaturi de el. Daca are/simte atractie fata de tine poti fi sigura ca te va remarca pe masura ce iubirea fata de fosta i se va diminua in timp.Ai rabdarea necesara si poate chiar un pic de tupeu in plus fata de "prietenia" actuala.

| Miladincaa a răspuns:

Intai trebuie sa intelegi ca nu poti obliga pe nimeni sa te placa. Acest lucru vine de la sine. Tot ce poti face este sa incerci sa ii devi amica, daca spui ca se poarta frumos cu tine si ti-a cerut numarul nu ii esti chiar indiferenta. Incearca sa iti petreci mai mult timp cu el. Afla ca ii place apoi vorbeste cu el despre pasiunile sale ( sport, jocuri, masini, filme ...etc). Nu incerca insa sa fortezi nota, nu il sufoca cu atentie. Daca e sa fiti impreuna acest lucru se va intampla in timp.

| lupulica234 a răspuns:

Da