| sweetgirl24 a întrebat:

Imi place de un baiat si cred ca si lui de mine! El a facut multe prostii si ultima data m-a mintit (inainte de vacanta). Acum cand a inceput scoala am fost surprinsa cand am vazut ca inca se uita la mine si cauta sa fie in prejma mea si sa ma faca geloasa (deci in 3 luni nu m-a uitat). El e si foarte rusinos si nu ar recunoaste niciodata nimic, dar totusi ce sa fac? Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| justfreelove a răspuns:

Cea mai mare aberatie e ca atunci cand iubesti pe cineva sa ii pretinzi sa fie sincer/a cu tine. Secretele in general pot ranii mai tare ca un pumnal, de aceea raman secrete, si daca ii spui persoanei iubite totul, unde este misterul care mentine relatia incitanta? A iubi inseamna sa accepti persoana de langa tine asa cum este, fara sa incerci sa o schimbi, sa fi spectator si actor in viata ei, sa stie ca esti alaturi de ea indiferent ce ar face.

2 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Date la el nu mai astepta ati asteptata destul.

| OnlyGirl a răspuns:

Daca il placi ce mai astepti? Spune-i! Nu astepta sa-ti spuna el, mai ales daca e si rusinos, poate va fi prea tarziu ...succes:* ai curaj si spune-i:*:*