| iubire13 a întrebat:

Imi place de un >baiatSi nu stiu cum sa-l cuceresc. Cele mai multe solutii primesc funda

4 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

• Fii atenta la cum socializeaza cu tine, miscarile si gesturile pe care le face fata de tine. Daca iti zambeste in timpul orelor, sau se intoarce la tine la banca, se baga in seama cu tine, atunci cand te uiti la el isi intoarce privirea in alta directie sunt semne ca te place.
• Daca vrei ca el sa te placa trebuie sa te imbraci mai sexy, aranjezi parul, machezi astfel incat sa ii atragi atentia. Apoi sa aflii ce pasiuni are si sa te faci interesata de ceea ce ii place si lui, trebuie sa te porti normal, sa nu razi in hohote din orice, sa te bagi cu el in seama si sa purtati discutii despre scoala, pasiuni, orice. Vorbeste cu el si pe mess si propune-i sa iesiti undeva ca sa va cunoasteti mai bine asta daca nu o va face el inainte. Apoi gaseste un moment potrivit si spune-i ce simti pentru el. Bafta!

| кαтнєяιιηєPιєяcє a răspuns:

.Sa cuceresti un baiat nu e asa de greu pe cat pare.Dar asta nu se intampla peste noapte.Pentru inceput trebuie sa'i devii o buna prietena.Incearca sa intrii cat mai des in discutie cu el, sa discutati pe anumite teme ce va pasioneaza pe amandoi.Asa iti vei da seama daca merita efortul. Vorbeste cu el deschis.Fii sincera si nu incerca sa pari ceea ce nu esti.(sfat:sa nu fii intotdeauna de parere cu el.baietilor nu le plac fetele care nu au initiativa sau pareri personale asupra unui subiect/lucru/etc).Fa'l sa aiba incredere in tine. Daca faci toate astea, mai mult ca sigur te va placea.Dar sa nu exagerezi(sa nu-l "bombardezi" cu mesaje, sa sari pe el de fiecare data cand il vezi). Mult noroc

| ăăăăăăăăââââLoâding a răspuns:

X.` Uite cred ca daca te iubeste si el nu e cazul de gesturi si cuceriri dar totusi te voi ajuta.
1. Incearca.sa comuniici cu el eu stiu.intraba`l prin pauze daca e in clasa cu tine sau in sc cu tine ce face chestii din astea
2. Incearca sa faci cumva sa va vedeti in parcul scolii.sau undeva sa mergi cu cateva prietene si sa te plimbi vezi ca la un moment dat daca te place v-a intoarce capul dupa tine sau daca nu si ti se va adresa urat crede-ma ca nu ai sanse.
3. Organizeaza o petrecere dar nu tu ci prietenele tale pentru ca daca o organizezi tu isi va da seama ca nu are nici un rost si nu va veni. Sau de exemplu un prieten bun din clasa lui sau din clasa ta, explica-i totul explica-i ca iti place de el si ca ai vrea sa fii invitata ca sa il cuceresti. Jucativa adevar sau provocare si intreaba`l pe el cand alege adevar sa zica daca te place si asa iti vei da seama. Daca zice nu nu e cazul sa renunti nu te da batuta.
4. Cel mai usor e sa te duci intr-o pauza la el si sa ii zici verde in fata:
Uite eu te plac si ma intrebam daca ai vrea sa formam un cuplu, sau sa ne cunoastem mai bine big grin... apoi afiseaza un zambet frumos pe fata ta.
Sper ca te-am ajutat. Paa wave

| dida11 a răspuns:

Date pe langa el intreaba ce mai face ce mai zice eu asa am facut am gasit un om minunat dar l-am pierdut ca o prosta ma iubea ma alinta ma imbratisa imi dadea cele mai bune sfaturi