| MariaMaria2000 a întrebat:

imi place de un coleg, si nu stiu cum sa-i arat asta....De obicei cand ma baga in seama si ma intreaba diverse chestii, nu schitez nimic incerc ca el sa nu-si dea seama ca il plac, stiu ca fac rau dar imi e teama de un raspuns negativ.Dar acum m-am hotarat sa ii arat suptil ca il plac.Prietena mea cea mai buna imi spune ca il vede ca se uita la mine,si cand intorc capul spre el, se uita in alta parte.El se comporta cu ceilati ca si cheloo, dar cu mine mereu e respectuos.Cand trecem unul pe laga altul nu ne salutam.

Sa-i arat ca il plac (subtil ca sunt cam timida big grin ) Si daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| RamonR a răspuns:

Apropiete cat mai mult de el, intreaba-l diverse lucruri despre ce faceti in ziua respectiva la scoala/liceu. Poti sa-l tachinezi putin, dar nu exagera, priveste-l atragator, in pauze sau cand ai ocazia incearca sa te duci langa el, sa stai in preajma lui cat mai mult, astfel te vei apropia de el, isi va da seama din comportamentul tau ca simti ceva pentru el, si daca nu face el primul pas, incearca tu, spune-i intr-un mod cat mai frumos ca ti la el. Succes.

1 răspuns:
| ElenaDanielaE a răspuns:

Pai daca nu schitezi niciun gest cum vrei sa-i arati ca-l placi?
Daca nu risti, nu castigi! :*