| MariaMaria2000 a întrebat:

imi place de un coleg de clasa 8, si nu stiu cum sa-i arat asta....De obicei cand ma baga in seama si ma intreaba diverse chestii, nu schitez nimic incerc ca el sa nu-si dea seama ca il plac, stiu ca fac rau dar imi e teama de un raspuns negativ.Dar acum m-am hotarat sa ii arat suptil ca il plac.Prietena mea cea mai buna imi spune ca il vede ca se uita la mine,si cand intorc capul spre el,se uita in alta parte.El se comporta cu ceilati ca si cheloo, dar cu mine mereu e respectuos.
Sa-i arat ca il plac (subtil ca sunt cam timida big grin ) Si daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa fii mai deschisa cu el atunci cand vorbeste cu tine. Sa pari interesata de ceea ce spune, sa razi la glumele lui, sa pari interesata de ceea ce face.
Nu trebuie sa iti fie frica de un raspuns negativ.Care este cel mai rau lucru care se poate intampla? Iti spune nu si asta este. Esti in clasa a 8-a, vine liceul unde vor aparea si mai multi baieti. Insa, gandeste-te daca raspunsul lui va fi afirmativ, eu cred ca va merita efortul tau.

5 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Esti cam mica, or sa fie geloase papusile tale; cand o sa ai copii ce le poti spune de copilaria ta?

| bula2014 a răspuns:

Pai daca nu schitezi nimic inseamna ca si el o fi timid ca daca nu incerci apa cu degetul nu stii ca e uda

| Simonika1264 a răspuns:

E mai mare decat tine? Daca diferenta de varsta dintre voi e mai mare decat un an, nu i-as mai spune ca il plac deoarece s-ar putea sa nu simta la fel. Mai intai raspunde-mi la intrebare si voi putea sa te lamuresc mai bine.

| MariaMaria2000 explică (pentru Simonika1264):

Nu este mai mare, suntem de aceeasi varsta

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Simonika1264):

Au spus ca e in aceeasi clasa