| MariaMaria2000 a întrebat:

imi place de un coleg, si nu stiu cum sa-i arat asta.De obicei cand ma baga in seama si ma intreaba diverse chestii, nu schitez nimic incerc ca el sa nu-si dea seama ca il plac, stiu ca fac rau dar imi e teama de un raspuns negativ.Dar acum m-am hotarat sa ii arat suptil ca il plac.Prietena mea cea mai buna imi spune ca il vede ca se uita la mine, si cand intorc capul spre el, se uita in alta parte.El se comporta cu ceilati ca si cheloo, dar cu mine mereu e respectuos.Cand trecem unul pe laga altul nu ne salutam.Intr-o zi am vorbit si am inceput sa ne pupam...el m-a intrebat cat la % il iubesc sau plac si eu i-am spus 99% apoi l-am intrebat pe el cat la % ma....si el a spus 100%. Daca ma place sau ma iubeste 100% pana acum nu vorbea cu mine sau nu ma intreba daca vreau sa fiu cu el? Intr-o zi am intrat pe Facebook si cel mai bun prieten al lui m-a intrebat daca vreau o combinatie cu un coleg din clasa de la el colegul insemnand baiatul pe care il plac. Spune cate odata de ce nu il bag in seama sau de ce nu il salut, pana la urma cine trebuie sa bage primul in seama eu sau el? Trebuie sa incerc sa il bag in seama?

Răspuns Câştigător
| Xten3girl a răspuns:

Hmm,asta pare exact problema mea, poate un pic mai avansata.Ei bine nu stiu de cat timp il placi tu dar eu il plac de vreo 4 ani si...mda s-au intamplat multe si am fost de multe ori aproape dar niciodata indeajuns de mult. Daca nu te saluta si apoi te intreaba de ce nu il bagi in seama spune-i ca el e baiatul deci el trebuie sa salute primul.Intreba-l ce se intampla mai exact intre voi, aminteste-i ca ti-a zis ca te iubeste/place 100%.Si gandeste-te ca e cel mai bun prieten al tau, cum te-ai comporta cu cel mai bun prieten? Daca traiesti cu gandul ca il placi nu o sa iti iasa prea bine bagatul in seama. Oricum, succes, sper sa reusesti sa...sti tu:*

3 răspunsuri:
| Peaches a răspuns:

Parca ati fi soarecele si pisica. Baga-l in seama ce te mai codesti atat?! Ba va pupati, ba va ocoliti, ba va iubiti, ba nu vorbiti. Sunteti asa obositori...

| Ursul543fanatic a răspuns:

Pai fi atnta la mine. Multe fete asteapta ca baietii sa faca primul pas dar in timpu asta baieti astepata ca fetele sa faca primul pas. Nu mai tine tu cont de nimic du-te la el daca vrei sa il simti cu adevarat ia-l de tricou si sarutal. Pe bune chiar merge! BAFTA

| CIICriss a răspuns:

Lasa-l pe el sa te caute si cand o sa o faca, nu-i da prea multa importanta. Prea ii place sa se joace cu tine. Nu te arata disponibila din prima, trebuie sa se lupte sa te cucereasca, altfel nu o sa stie sa te pretuiasca.