| Andreea_1745 a întrebat:

imi place f mult de un coleg.Si colegului ii place de mine. Dar nu stiu cum sa ma apropii de el.Nu pot sa am o discutie cu el normala. El ma ignora si se fereste de mine de fiecare data iar eu cand vreau sa il bag in seama imi intoarce capul. Ce sa fac.Asi vrea sa fac o combinatie dar nu stiu cum sa-l abordez si cum sa ma comport intr-o relatie.PLS ajutor! MUltumesc!

3 răspunsuri:
| Damian a răspuns:

Se fereste de tine da cine stie, poate e doar timid, baga si tu o vrajeala: am auzit de la prietenele mele ca ma placi; cam asa e la scoala nu? si cum sa te comporti, nu exista un mod special, fi tu sincera si adevarata, sa nu ai probleme pe viitor in relatie.

| IooMar a răspuns:

Poate este timid, dar intr-o pauza cand este singur baga-te in vorba cu el, subiecte de scoala, pritenii comuni si asa poti ajunge la subiectul despre care doresti sa vorbesti cu el.Asa mi s-a intamplat si mie si a mers.Succes!

| Gabriela_6740 a răspuns:

Ii place de tine si vrea sa faca pe interesantul ca sa vada daca si tie iti pasa macar putin de el. Vorbeste cu el si intreaba-l daca vrea sa fie sau nu cu tine.