| Brioşicazburătoare a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat dar el o place pe prietena mea.Am iesit ieri in oras si a venit si el cu inca un prieten si prietenul lui o tot lua in brate pe prietena mea si el se daduse laoparte si se uita cam suparat si acum ceva timp iesisem cu alte fete si nu a vrut sa vina si el pentru ca nu era si prietena mea.El e si genul mai prietenos si are mai multe prietene.Stiu ca nu place si cred ca are si prietena deci nu vreau nici sa ma amagesc singura ca ma place si nici nu vreau sa ma bag peste ei.Iese mai mereu cu noi si desi incerc sa trec pe asta, totusi imi place compania lui, imi place cand sta langa mine sau ma ia in brate desii asta ma distruge stiind ca sunt doar gesturi de prietenie.Nu caut neaparat o relatie, vreau sa fim prieteni buni, adica sa nu mai simt nimic pentru el in afara de 'prietenie' dar nu stiu cum sa fac asta.Nu vreau nici sa vorbesc cu el, sa-i spun ca-l plac..nu vreau sa stric totul.As vrea sa isi dea seama asta din comportamentul meu dar nu stiu cum sa fac, sunt mai timida..si daca el nu ma place nu vreau sa ma priveasca dupa aia altfel daca afla ca il plac.Ce ar trebui sa fac? Ar trebui sa incerc sa-l uit?

2 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

De-am gandi cu capul ce gandim cu inima..bine-ar fi. trece de la sine, pune un pic si tu osul la treaba si ambitioneaza-te sa treci peste. eu stiu si inteleg ca e greu cand il vezi zilnic, dar..incearca.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Cel mai simplu e sa iti faci un prieten ca sa nu-l mai placi