| MiaNaughtyHopes a întrebat:

Hei! Cum il pot uita daca atunci cand il vad face anumite gesturi gen sa ma ia in brate? Il plac foarte mult si se comporta foarte frumos cu mine : m-a luat in brate,ma mai ciufuleste,mai face glume pe seama mea,m-a pupat de cateva ori pe obraz dar mai eram cu cateva fete si ne-a pupat pe toate dar asa este el,mai prietenos si afectuos cu toata lumea.El o place pe prietena mea care este intr-o relatie de un an si ceva si nici un il place,il considera doar un prieten.O ia mereu in brate,o pupa,i-a facut si cadouri etc... dar odata cand o pupa pe prietena mea se uita si cand am iesit in oras s-a asezat langa mine pentru ca era loc liber si dupa un timp in care a vorbit cu mine,m-a luat in brate,m-a ciufulit, mi-a cerut telefonul sa se joace si mi s-a parut ca se uita la mine si da sa zambeasca.Zic mi s-a parut pentru ca in spatele meu mai era o fata si nu sunt sigura la cine s-a uitat.Nu sunt sigura ca ma place mai ales ca el asa se comporta cu toata lumea si poate acele gesturi le face doar din prietenie.Uneori cred ca ma amagesc singura ca place si incerc sa-l uit,uneori reusesc si incep sa nu-l mai plac dar cand ies in oras cu prietenii si vine si el,incep iar sa-l plac mai ales daca face gesturile pe care le-am spus mai sus.El a fost in mai multe relatii pana acum dar eu nu mai ales ca sunt si mai timida si mereu ma intimidez cand il vad si vorbesc cu el si mai ales nu vreau sa le spun prietenilor pentru ca ma vor tachina mereu. Vreau sa ii arat ca il plac, dar nici sa par disperata si asta mai mult prin comportament.Ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| darriya a răspuns:

Nimic! asa se comporta cu toate nu e ceva iesit din comun pentru el.lasa-l pe el sa-ti spuna daca te place ca apoi sa nu cazi prost in fata lui.

| Satoko a răspuns:

Cand mai esti o data doar tu cu el si te ia in brate happy spune-i usor la ureche "vreau sa iti spun ceva "
spune-i ca il iubesti de ceva vreme si ca ti la el si ca ai fost prea timida ca sa eu spui pana acum, daca te va placea va spune ok big grin daca este nesimtit va sta cu tine doar ca sa se distreze big grin de asta o sa iti dai seama singura din comportamentul lui big grin eu cred ca daca va sta cu tine nu vei suporta sa il vezi luandu-le pe altele in brate si pupandu-le asa ca o sa ii impui sa nu mai faca asta happy daca va accepta te iubeste daca nu nu te merita. Succes :*