| anonim_4396 a întrebat:

Imi place mult de un baiat si nu stiu ce sa fac. In vara il vedeam destul de des si de fiecare data el imi zambea sau imi facea cu ochiul. Timp de 6 luni nu l-am mai vazut si nu am mai stiut nimic de el. Recent l-am gasit pe facebook, mi-am facut curaj si l-am bagat in seama ( este primul baiat pe care l-am bagat eu in seama ) Am vorbit putin si chiar mi s-a parut super ok. Dupa 2 zile l-am bagat iar in seama pentru ca el nu dadea niciun semn iar dupa ce am vorbit putin am ajuns la subiectul "sex" ( nu mi se pare normal atata timp cat nici macar nu ne cunoastem, dar ma rog). El mi-a zis ca ma vrea si ca ar vrea o relatie serioasa cu mine, dar pe langa asta vrea si sex. I-am dat de inteles ca nu o sa fac asta prea curand, am mai vorbit putin si dupa i-am zis ca ma culc. El mi-a zis noapte buna cu multi pupici...si totul era bine. Credeam ca dupa asta o sa ma bage si el in seama, dar au trecut 3 zile si nu mi-a zis nimic... Ce sa fac? tot eu sa il bag in seama? Nu ar fi normal ca el sa ma bage in seama dupa tot ce mi-a zis?

Cu toate ca stiu ca el vrea doar sex...nu pot sa nu ma gandesc la el sad

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi trebuit sa-ti dai seama ca tipul respectiv nu manifesta fata de tine nici un fel de atractie sentimentala.In cazul in care se va intampla ca totusi sa va "cuplati" veti deveni in cel mai fericit caz niste prieteni dar in nici un caz iubiti. Cat despre sex ce sa zic, fiecare baiat/barbat asta doreste sa obtina din relatia cu o fata. Se pare ca si tu ti-ai dat de fapt seama cam despre ce este vorba. Alegerea iti apartine.

| FrumoasaTa a răspuns:

Nu ti-ai dat seama ca nu vrea de la tine decat sex?! Adica daca continuati ati ajunge doar ''friends with benefits'', daca intelegi corect. Consider ca nu ar trebui sa-l mai bagi in seama. Asculta creierul de data asta.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru FrumoasaTa):

Consideri ca este inacceptabila o astfel de prietenie cu sau fara beneficii? Sau consideri ca fiind imorala si contrara convingerilor moralei crestine si dogmelor bisericesti. Ratiunea nu este benefica intotdeauna, ar insemna sa renunti la tot ce reprezinta fantezie sexuala adica sarea si piperul vetii.