| StefanaRoxx a întrebat:

Bună, imi recomandati si mie niste metode contraceptive in afara de anticonveptionale?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Inel intravaginal NuvaRing, Ovule spermicide Pharmatex sau ContraceptM, Prezervativ, metoda coitului interupt, metoda calendarului, sterilet (DIU), si cea mai sigura... abstinenta. Sanatate!

| Chetys a răspuns:

Pai moda calendarului...mama mi-a povestit ca pe timpul ei nu existau anticonceptionale si se fereau asa sau isi introduceau o bunatica se lămâie in vagin si dupa contactul sexual se spalau, metoda usoara mai este si prezervativul atât la fete cat si la baieti