| 638374835 a întrebat:

In aprilie am avut un contact sexual neprotejat fara finalizare.In luna mai mi-a intarziat menstruatia 2 zile iar in luna iunie 5 zile.Menstruatia a fost ca de obicei,avea aceeasi culoare, nimic schimbat si de atunci nu am mai avut alte contacte.Credeti ca sunt insarcinata? Tinand cont ca mi-a venit menstruatia si ca nu am nici un simptom.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In conditiile descrise in prezenta intrebare existenta unei sarcini chiar si ipotetice se poate elimina i totalitate. Fiindca ultimele 2 menstruatii s-a desfasurat in conditii normale, si fiindca nu au mai fost intretinute contacte sexuale dupa ultima menstruatie, se poate aprecia fara teama de a gresi ca este IMPOSIBIL ca in acest moment sa fii insarcinata. Pornirea menstruatie este intarziata din cauza producerii de anumite dereglari hormonale in organismul tau. Multa sanatate!

| 638374835 explică (pentru corbulalbrosu):

Daca menstruatia nu a venit luna aceasta este o dereglare hormonala?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru 638374835):

In mod cert/sigur este vorba de o dereglare hormonala.

| 638374835 explică (pentru corbulalbrosu):

Mersi mult, m-am linistit

7 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Ba frate ce nasol sa faci sex fara finalizare. voi realizati ce crunt e? e ca si cum ai muri de foame si in fata ai farfurie cu mancarea preferata si ti se da doar un sfert din ea dar tu vrei mai mult, halele maica sfanta

| OMFGConrad a răspuns:

Ți-a venit menstruația? Da! Atunci nu ai de ce să-ți mai faci griji. Sănătate!

| AleexisViol3t a răspuns:

Nu esti însărcinată, este imposibil.

| 638374835 explică:

Si daca menstruatia nu a venit luna aceasta este o dereglare hormonala?