| georgi07 a întrebat:

Pot ramane insarcinata in urma unui raport sexual neprotejat daca a doua zi mi-a venit menstruatia iar in urmatoarea luna mi-a intarziat 6 zile?

Răspuns Câştigător
| vykkusor a răspuns:

Nu poti sa fii insarcinata! pup.pa

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca cele doua menstruatii au fost regulate si perfect normale (durata, flux, aspect), nu esti insarcinata. Totusi, fa-ti un test de sarcina si du-te obligatoriu la ginecolog (o intarziere de 6 zile trebuie investigata).

| monyk a răspuns:

Buna, nu cred ca esti insarcinata daca ti-a venit menstruatia normal, faptul ca a intarziat, se poate datora din alte cauze nu neaparat sarcina, totusi cel mai indicat e un test de sarcina!

Abh
| Abh a răspuns:

Erai in perioada nefertila, chiar inainte de menstra cand posibilitatea sa ramai insarcinata e minima.

| Malvina24 a răspuns:

NU esti insarcinata! stai linistita! Data viitoare esti un pic ma atenta si vei sta fara stres!

| Leea1234 a răspuns:

Acum nu! dar data viitoare posibil sa nu mai ai acelasi noroc!
daca pe viitor o sa mai ai raporturi sexuale neprotejate, si vezi ca menstruatia intarzie mai mult de 10 zile fa-ti un test!

Janina
| Janina a răspuns:

Eu cred ca nu, insa mergi si ia un test de sarcina de la farmacie pentru orice eventualitate!

| xxx_5362 a răspuns:

E totul in regula, fii pe pace. a intirziat menstruatia cu 6 zile din alte considerente, poate din cauza unor dereglari hormonale, dar nu din cauza sarcinei. dar cel mai bine ia un test si convinge-te singura!

| georgi07 explică:

Va multumesc mult pentru incurajare