| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
În data de 16.10 am avut un act sexual protejat. În data de 18.10 mi-a venit menstruația normal. Ulterior menstruația mi-a venit în data de 6.12. ( uneori îmi mai întârzie, o data pe an sa zicem, am o menstruație neregulata)
Țin sa precizez ca înainte de a-mi veni menstruația am făcut unele teste de sarcina și au ieșit negative.
Astazi " m-a mâncat undeva " și am refăcut un test. În primele 5 minute nu a apărut nimic și ulterior am mai adăugat câteva picături de urina. Am aștept și a ieșit negativ. L-am lăsat în baie și după câteva zeci de minute am vrut sa îl arunc și am văzut o a doua liniuța.
Nu cred ca sunt însărcinată și tind sa cred ca nu a fost corect testul de astăzi făcut.
O părere?
Rog abținerea persoanele care au chef de glume.
Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil sa fii gravida odata ce unica partida de sex din 16
Oct a fost protejat.

In ce priveste testul facut recent, a fost facut eronta si inutil, aratand evident eronat.

| jkjsix a răspuns:

Mai fa un test

| ragarap a răspuns:

Rezultatul afișat de testul de sarcină devine invalid după aproximativ 20 minute. Adică cea de-a doua linie poate apărea după o oră, dar asta nu înseamnă că ești însărcinată. Trebuie să consideri valid rezultatul doar în intervalul de timp menționat pe prospect. Ești okay, nu ești însărcinată.

| Kolibri a răspuns (pentru ragarap):

M-am panicat puțin. Admit acest lucru. Din simplu fapt ca nu mi s-a întâmplat sa apară 2 liniuțe vreodată. Cu toate acestea voi mai face un test, asta doar așa pentru psihicul meu laughing.
Mulțumesc!